Nový Hyundai i20 Active sa aspoň zatiaľ do Európy nechystá

845

Popri bežnej i20 bude v portfóliu figurovať aj jeho oplastovaný súredenec s jemne väčšími vonkajšími rozmermi. V reči čísel má o 10 mm viac na dĺžku, 26 mm viac na šírku a tiež je o 50 mm vyšší, z čoho 20 mm tvorí navýšenie podvozka. Jeho svetlosť je teraz až 190 mm. Samozrejmosťou výbavy typu i20 Active je kompletné lemovanie plastmi okolo celej karosérie, prerobené nárazníky a hliníkové ochranné lišty.

Čo sa týka ponuky motorizácii, nový variant by nemal byť ukrátený o žiaden motor. To znamená benzínové motory s objemami 1,2 a 1,4 l a naftu spaľujúce 1,1- a 1,4-litrové pohonné jednotky. Taktiež netreba očakávať pohon všetkých kolies.

Nový malý Hyundai príde na trh so 16-palcovými zliatinovými diskami, natáčacími svetlometmi, denným LED svietením a strešnými lyžinami. Čierne časti interiéru možno kombinovať s oranžovými alebo modrými dekormi. Výbavu na palube zahŕňa automatická klimatizácia s výduchmi aj vzadu, audiosystém s 8 reproduktormi, rádio s konektivitou cez USB, AUX i Bluetooth spolu s interným 1 GB úložným miestom. Potešia hliníkové pedále a ventilovaná priehradka na rukavice.

Hyundai i20 Active je predovšetkým určený pre indický trh, o príchode do Európy zatiaľ nepadlo ani slovo.

Kórejci zdvihli a oplastovali hatchback i20. Nanešťastie, nie je určený pre Európanov.