Novú Mazdu CX-80 si môžete objednávať už teraz

241

Začiatkom tohto roka spoločnosť Mazda predstavila doposiaľ najväčšie SUV tejto značky v Európe – Mazda CX-80. Vozidlo na mnohých úrovniach jasne ukazuje smer, ktorým sa automobilka Mazda uberá.

Nový vlajkový model Mazdy sa pripravoval veľmi pozorne s cieľom konkurovať etablovaným prémiovým značkám na európskom trhu. Úplne novú Mazdu CX-80 už je možné objednávať u všetkých autorizovaných predajcov spoločnosti Mazda.

Spoločnosť Mazda sa zaviazala k udržateľnej mobilite prostredníctvom filozofie multiriešení, ktorá spočíva v poskytovaní ideálnych riešení v správny okamih. Vyvinula tri produktové série: Small Product Group: Malé vozidlá s priečne uloženými motormi Skyactiv a škálovateľnou architektúrou multiriešení.

Large Product Group: Veľkorozmerové vozidlá s pozdĺžne uloženými motormi Skyactiv a škálovateľnou architektúrou multiriešení. EV modely: Elektromobily poháňané elektropohonmi Skyactiv EV so škálovateľnou architektúrou spoločnosti Mazda.

Po uvedení modelu CX-60 je úplne nová Mazda CX-80 druhým z dvoch nových modelov určených pre Európu z produktovej skupiny veľkorozmerových vozidiel spoločnosti. S tromi radmi sedadiel je to najpriestrannejšie auto v európskej ponuke spoločnosti Mazda.

Úplne nová Mazda CX-80 je priestranná, pohodlná, všestranná a zrodená v Japonsku. Kombinuje progresívny dizajn vychádzajúci z japonskej estetiky s vynikajúcou flexibilitou prispôsobenia palubného priestoru, funkciami spoločnými pre prémiové SUV v tomto segmente a charakteristickými jazdnými vlastnosťami typickými pre každé vozidlo Mazda.

Spolu so sprístupnením objednávkového systému zverejnila spoločnosť Mazda kompletné cenníky novej Mazdy CX-80. Táto vlajková loď bude dostupná s výkonným radovým šesťvalcovým motorom 3,3 l e-SKYACTIV D, ktorý kombinuje výkon, nízku spotrebu paliva a nízke emisie NOX a CO2. 

Alternatívne bude k dispozícii aj 2,5 l Plug-in hybridný pohon (PHEV) s dojazdom čisto na elektropohon až 60 km, ktorý poskytuje kombináciu športového zrýchlenia a flexibility. Mazda CX-80 ponúka širokú škálu výbav v praktických balíkoch a tri možnosti usporiadania troch radov sedadiel, vrátane 7-miestnej verzie. K dispozícii sú nové laky karosérie – červený Artisan Red a hnedý Melting Copper, ktoré vozidlu dodajú výrazný a elegantný vzhľad.

Autorizovaní predajcovia sa už tešia na príjem objednávok a prvé vozidlá prídu na európske trhy začiatkom jesene 2024.