Nové BMW radu 5 Touring oslavuje spustenie výroby

385

Závod BMW Group Dingolfing dnes oslávil oficiálny začiatok výroby nového BMW radu 5 Touring.

Táto novinka je prvým prémiovým vozidlom vo svojom segmente, ktoré má nielen benzínový, naftový alebo plug-in hybridný pohon, ale aj plne elektrický.

BMW i5 Touring je tak štvrtým plne elektrickým modelom, ktorý sa v závode Dingolfing začal sériovo vyrábať ani nie za tri roky.

“Naše BMW radu 5 Touring je zvlášť dôležité pre európsky trh a veľa zákazníkov naň čakalo,” povedal riaditeľ závodu Christoph Schröder. Koncom mája sa však čakanie skončí.

Práve vtedy sa nový Touring – už vo svojej šiestej generácii – dostane do showroomov predajcov a prvé vozidlá sa odovzdajú zákazníkom. Nový model je možné objednať už teraz.

Od uvedenia prvej generácie na trh v roku 1991 je závod Dingolfing v Dolnom Bavorsku jediným výrobcom BMW radu 5 Touring. Z jeho výrobných liniek zišlo už viac ako 1,2 milióna vozidiel tohto modelu.

Rovnako ako jeho predchodca, aj nové BMW radu 5 Touring – bez ohľadu na pohon – sa vyrába flexibilne spolu s BMW radu 5 Sedan a modelmi BMW radu 4 a 6, a to na jednej výrobnej linke. Investície do závodu na výrobu nového BMW radu 5 Touring predstavujú približne 80 miliónov eur.