Nové Audi RS3 vyzerá nebezpečne. Z 0 na 100 km/h sa dostane za 3,8 sekundy

2045
Zdroj: Audi

Audi RS3 si prešlo nielen zmenou dizajnu, ale aj jazdných vlastností. Zrýchlenie na stovku stlačilo až o tri desatiny.

Facelift tretej generácie Audi RS3 je vonku a dizajn nie je jedinou devízou aktualizovaného modelu. S rovnakým motorom sa automobilke z Ingolstadtu podarilo dosiahnuť drsnejšie jazdné vlastnosti. Zrýchlenie na stovku sa teraz oveľa viac podobá hyperšportom.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

O diazjnovej aktualizácii nemôžeme pochybovať. Automobilka si dala záležať na tom, aby nová RS3 vyzerala skutočne drsne, priam až nebezpečne. Väčšie a širšie pôsobí takmer všetko. Predná maska chladiča, prieduchy na chladenie motora i kolies… Jednoducho ak niekto povie, že chce vidieť športovosť, pokojne mu môžete ukázať práve RS3 a ostane v nemom úžase.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Myslelo sa aj na všetky tie drobnosti, s ktorými môžete frajeriť na parkovisku. Pri prichádzaní k autu alebo odchádzaní od neho sú Matrix-LED svetlá schopné vyhláskovať skratku RS3 a zobraziť pretekársku šachovnicu.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Interiér auta bol aktualizovaný tiež. Nájdeme tu komponenty z uhlíkových vlákien, obrovský 12,3 palcový digitálny kokpit a 10,1 palcový displej multimédií, športové rozhranie, kožu Nappa a prešívanie červenou niťou.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Pod kapotou sa srdce nezmenilo. Výkonný 2,5 litrový preplňovaný radový päťvalec je už ikonou spoločnosti Audi a automobilka nemá dôvod ho meniť. Tento agregát sa stal niekoľkonásobným držiteľom ceny Engine of the Year, teda Motor roka. Poskytuje výkon 400 koní. Tam zmena nenastala.

Zdroj: Audi
Zdroj: Audi

Narástol však krútiaci moment, a to zo 480 Nm na rovných 500 Nm. Nástup výkonu je rýchlejší a spolu so zvýšeným krútiacim momentom to znamená, že nová RS3 sa dostane z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy, čo je o 0,3 sekundy rýchlejšie ako predchodca. Výkon bude efektívnejšie rozdelený vďaka technológii RS Torque Splitter a pribudne aj nový jazdný režim RS Torque Rear, ak budete chcieť skutočne ostrý zážitok. Nová RS3 bude dostupná už v Auguste.

Mrkni naše nové video: