Nové Audi R8 vykuklo spod plachty

532

Odhalenie novej generácie Audi R8 je pre automobilku veľká udalosť. Predsa len tento voz tvorí podstatnú časť jej imidžu v oblasti športových automobilov. Novinka sa predstaví už o dva týždne na výstavnej premiére v Ženeve.

Dovtedy nás Audi necháva v napätí a poskytlo ochutnávku v podobe mierne odkrytého tela novej R8. Odhalený svetlomet už na pohľad využíva technológiu LED. Výrobca to navyše potvrdiť a hovorí, že full-LED budú štandardnou výbavou, pričom bude každý reflektor využívať až 37 diód.

Ako príplatková možnosť sa objavia laserové diaľkové svetlá. Nazývajú ich Laser Spot a v každom svetle sú štyri intenzívne žiariace modré lasery. Po vyžarení okamžite prechádzajú konvertovaním farby na čistú bielu vďaka fosforu. Podľa vyjadrenia automobilky majú tieto svetlomety až dvojnásobný dosah oproti diaľkovým LED.

O motorizáciach sa ešte stále len špekuluje, no atmosferický osemvalec s objemom 4,2 litra by mal byť “prepustený”, jeho väčší desaťvalcový brat má zostať a byť posilnený. Ponuku by navyše mohol obohatiť menší prepĺňaný motor, možno 4.0 TFSI z RS6 Avant a, na naše prekvapenie, Audi uvažuje i nad dieselom. Nie je vylúčený ani plne elektrický variant e-tron a tiež hybrid.

Viac informácii by sme sa mali dozvedieť v Ženeve.

Ešte pred oficiálnou premiérou na ženevskom autosalóne Ingolstadt vypustil prvý obrázok lákajúci na druhú generáciu Audi R8.

Mrkni naše nové video: