Nissan Navara v Európe končí! Zistili sme, kedy

343

Legendárnu Navaru zabil trh. Nissan ukončí jej výrobu už tento rok. Zistili sme, kedy nastane oficiálny koniec predaja.

Nissan Navara je jedným z najlegendárnejších európskych pikapov. Bol dokonca taký dobrý, že na jeho vnútornostiach vznili ďalšie dva. Renault Alaskan a Mercedes-Benz Triedy X. Po tom, ako z trhu zmizol pikap od Renaultu, sa vytratila aj mercedesácka verzia. Podľa najnovších správ onedlho skončí aj Navara. Jej výroba sa zastaví už tento rok, v decembri 2021.

“Výroba aktuálnej generácie Nissanu Navara pre európske trhy skončí, keď sa zastaví výroba v továrni v Barcelone v decembri 2021 a predaj skončí v roku 2022,” hovorí Nissan vo vyjadrení pre portál Automotive News.“Toto rozhodnutie odzrkadľuje úpadok segmentu pikapov v Európe a zmenu v správaní zákazníkov, ktorí namiesto pikapov siahajú skôr po našich moderných a efektívnych VANoch.”

Novú generáciu Nissanu Navara tak nedostaneme. Nissan ju síce odhalil už minulý rok a ohlásil jej výrobu v thajskom závode. Európsky Nissan ju však importovať nebude. Po približne 16-tich rokoch v Európe tak na konci tohto roku Navara skončí. Posledná šanca objednať si ju sa tak nezadržateľne blíži.

Mrkni naše nové video: