Nepáči sa vám bežné Porsche? Automobilka ponúka možnosť navrhnúť si vlastné

432
Zdroj: Porsche

Od farby kľúča až po zmeny v tvare karosérie. Kto na to má, môže si navrhnúť Porsche podľa vlastných predstáv.

Máte sakramentsky veľa peňazí a neviete čo s nimi? Kúpili by ste si Porsche, ale ani jedno v ponuke nie je podľa vašich predstáv? Už sa nemusíte báť, že vám peniažky ostanú kvasiť na účte. Vďaka programu Exclusive Manufaktur dostanete tím dizajnérov a navrhnete si vlastné Porsche.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Že sa to nedá nakonfigurovať online, ešte neznamená, že to nejde. To je heslo automobilky zo Stuttgartu, ktorá rozširuje možnosti individualizácie áut do takých sfér, z ktorých sa vám zatočí hlava. Pri Porsche nejde o novinku, pretože prvá modifikácia na mieru prebehla už v roku 1955, kedy si zákazník nechal namontovať zadný stierač na legendárne Porsche 356.

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Čo je to jeden stierač, poviete si. Nuž, automobilka celé možnosti posúva ďalej a s navrhnutím vlastnej karosérie sme skutočne nevtipkovali. Ak máte dostatok peňazí, dostanete k dispozícii tím dizajnérov, inžinierov a manažérov, ktorí vám pomôžu zmeniť existujúci model podľa vašich predstáv. Možnosti začínajú výberom materiálu a farby kľúča, pri ktorých je mimochodom 200 tisíc kombinácií, a končia úpravou dielov karosérie tak, aby vaše Porsche bolo skutočne jedinečné. To je, čo?

Zdroj: Porsche
Zdroj: Porsche

Vy prídete s návrhom, odborníci ho zhodnotia a vyčíslia. Potom sa jednoducho rozhodnete, či do toho idete alebo nie. Automobilka varuje, že niektoré zmeny môžu stáť aj státisíce a výroba viac ako rok. Na druhej strane sa však zaručuje, že váš jedinečný návrh nebude môcť nikto okopírovať. Automobilka vyrobí na mieru najviac 5 áut ročne. Ak teda máte záujem, určite sa poponáhľajte rozbiť prasiatko.

Mrkni naše nové video: