Nemáte vkus, no máte peniaze? Kúpte si limuzínu postavenú z trupu lietadla!

920
Zdroj: Mecum.com

Dovolíme si povedať, že toto je dosť uletený nápad. Toto absolútne zbytočné vozidlo, ktoré uzrelo svetlo sveta v roku 2018, je teraz na predaj. A vyzerá to tak, že môže byť vaše za cenu nižšiu, ako rodinný dom – aj keď si nie sme úplne istí tým, čo to o veci vypovedá.

Nikto si to neprosil, nikto sa na to nepýtal, a predsa to existuje. Predstavujeme vám Limo-Jet, skutočnú limuzínu vyrobenú z trupu súkromného tryskáča LearJet. No… kde začať?

Ak sa vám z tohto pohľadu nerobí smutno, choďte spokojne do toho. Mne už je to jedno.
Zdroj: Mecum.com

Väčší bizár neuvidíte

Limo-Jet, založený na skutočnom trupe tryskáča od spoločnosti Bombardier, sa môže pochváliť 8,1-litrovým motorom V8 od GM, či luxusným sedením v interiéri, ktorý tvarom a výbavou pripomína niečo medzi kanalizáciou a party-busom. 

Áno, to sú reproduktory.
Zdroj: Mecum.com

Ak by ste náhodou uvažovali o tom, čo potrebuje lietadlo na to, aby sa stalo schopným pozemnej premávky, je to najmä rúrkový rám, ktorý zabezpečuje dostatočnú tuhosť trupu karosérie. To vyšvihlo hmotnosť vozidla na asi 4,5 tony, no v porovnaní s podobne luxusnými party-busmi ide vlastne ešte o celkom ľahkú zábavku. Každopádne, my len dúfame, že jeho smiešne malé brzdy ukryté za grotesknými 28-palcovými diskami majú na tento kolos dostatok brzdnej sily.

Áno, aj to sú reproduktory.
Zdroj: Mecum.com

Dovnútra sa samozrejme dostanete pomocou vyklápacích, delených dverí, ktorých vrchná časť sa odklápa do vzduchu a spodná slúži ako elegantné schodíky. Tie otvoria prístup do pompézne usporiadaného, no trocha stiesneného interiéru, ktorý dokáže podľa slov inzerátu poňať až 18 ľudí. Nevieme v ktorej galaxii a v akej polohe, no nateraz tomu budeme veriť. A áno, máte pravdu, podlaha je postavená tak, aby robila „nekonečný“ optický klam.

Hádajte, čo je toto!
Zdroj: Mecum.com

Výpredaj skladu General Motors

Posádka sa môže baviť jednak pohľadom na širokouhlú, 42-palcovú televíziu, alebo na gigantické zosilňovače zvuku. Alebo na dno fľaše šampanského, zatiaľ čo o bezpečnú jazdu sa postará „pilot“ umiestnený za volantom. Ten pochádza taktiež z produkcie GM z prelomu tisícročí – rovnaký volant mal, ak si správne spomínam, aj Hummer H2.

Zabite ma.
Zdroj: Mecum.com

„Pilotovi“ v priestorovej orientácii pomáha štvorica obrazoviek ako vystrihnutých z bratislavských trolejbusov. Tie vám v doprave síce nepomôžu, lebo na cesty s týmto asi nemôžete, no pre tieto prípady prichádza luxusný lietadlomobil na scénu s vlastným prívesom a ťažným Chevroletom Silverado 2500HD z roku 2015. V cene, samozrejme.

„Limuzínu za 200 000 eur máme, ale bez airbagu, jasný pane!“
Zdroj: Mecum.com

No a najväčšia hrôza bomba je samozrejme v zálohe na záver. A tým je vonkajšie ozvučenie. Presne tak – čo by ste robili s veľkými torzami motorov a inými miestami, kde zostalo v trupe lietadla po úpravách trocha priestoru? Správne, nacpete tam reproduktory! Podľa informácií aukčnej siene Mecum.com je audiosystém tejto monštrozity kŕmený až 17 000 wattmi a dokončenie celého diela trvalo až 40 000 hodín. 

Nezostáva nám nič iné, než len citovať českú klasiku: „A přitom taková pitomost!“

NEPREHLIADNITE: