Návrat ikony: Lancia Delta Integrale sa vracia! Ako limitka s detailmi Martini Racing

1362

Lancia Delta Integrale je ikonou kategórie rely. I keď je to už 35 rokov od prvého väčšieho víťazstva, fanúšikovia nezabúdajú.

Kedysi Integrale, dnes Futurista. Taká je prípona Lancie Delta, ktorá prichádza po 30 rokoch od poslednej výhry v rely ako vzkriesený model. Avšak, pôjde o limitovanú edíciu, z ktorej vzniklo len 20 kusov. O výrobu sa stará spoločnosť Automobili Amos.

Zdroj: Automobili Amos

Posledný kus

Práve sa pozeráte na posledný z vyrobených kusov. Tie vznikli obnovením pôvodných áut Lancia Delta Integrale, v tomto prípade s rokom výroby 1989. A pokiaľ ide o dizajn, ten ide s históriou rely ešte ďalej. Vzhľad “vytuningovali” nálepkami a inými prvkami s motívom Martini Racing.

Zdroj: Automobili Amos

Aj v tejto Delte Futurista využil výrobca moderné prvky z uhlíkových vlákien. Odľahčené sú nárazníky, kapota a celá predná maska. Rovnako je na tom aj veko kufra, spojler, a kryt motora. Celková hmotnosť teda predstavuje iba 1250 kilogramov. O ich rozpohybovanie sa postará pôvodný motor s výkonom 330 koní. A to je nebeský pomer koní na tonu 😛

Zdroj: Automobili Amos

Vo vnútri nechýba Alcantara v podstate všade, kam sa pozriete. Samozrejmosťou sú aj hliníkové pedále a špeciálne výplne dverí.

Mrkni naše nové video: