Najdrsnejšia Lada Niva? 4×4 Bronto má drapáky, poctivý motor a nízku cenu

4398
Zdroj: Lada

Lada Niva sa aktuálne potýka s prouchou osobnostnej integrity. Okrem toho, že sa ponúka v dvoch diametrálne odlišných verziách – tej pôvodnej a tej “novej” – a že ju v roku 2024 čaká nová generácia, prednedávnom vyrábaný model Bronto sa práve dočkal obnovenia. A bude to riadne mäso!

Model vychádza z 3-dverovej Nivy Legend v maximálnej výbave, ktorá obsahuje klimatizáciu, vyhrievané sedadlá a zrkadlá. Úprava Bronto je ponúkaná v dvoch verziách – Luxe a Prestige.

Vozidlo bude vychádzať z faceliftovanej verzie Legend.
Zdroj: Lada

Drsňák

Balík Luxe obsahuje štandardné kovové nárazníky, strešné lyžiny, ochranu podbehov kolies, 15 ” kolesá s pneumatikami typu MT. Vo verzii Prestige potom okrem vyššie uvedeného dostanete inú masku ​chladiča a masívne plastové nárazníky, plastové obloženie podbehov kolies a svetlomety do hmly. Pre obe úpravy je k dispozícii ďalšie certifikované vybavenie, napríklad inštalácia svetelného panelu na strechu či špeciálny lak „Camouflage“.

Nová Lada Niva je tu! Nie je ani nová, ani Lada, ani Niva, ale povedzme že áno

Vo vnútri dostala Niva Bronto úplne nový prístrojový panel s novým klimatizačným systémom. Okrem toho sú tu pohodlnejšie sedadlá, systém Era-GLONASS, vylepšená izolácia hluku a vibrácií a tiež niekoľko ďalších vylepšení. Hlavnou výhodou Nivy Bronto zostáva jej nekompromisnosť v teréne vďaka jedinečnému systému pohonu všetkých kolies s uzávierkou predných a zadných diferenciálov, zosilnenej zadnej náprave a zosilnenom odpružení. A nebojte sa, zostal jej 1,7-litrový atmosférický štvorvalec, ktorý je pre Ladu už takmer typický.

Nový bude klímapanel aj pár iných drobností v interiéri.
Zdroj: Lada

Ktovie, ako to bude s importom v našej krajine, no v domovskom Rusku už začínajú prvé objednávky. A cena? Za Bronto pred faceliftom si v Rusku nepýtajú viac ako 10 tisíc, importované kusy nájdete na slovenských inzerátoch za cenu nižšiu ako 20 tisíc eur. A my vieme, že:

Mrkni naše nové video: