Najlepšia Audi Q7 všetkých čias prináša nový dizajn a technológie

480

Audi opäť vylepšilo svoju vlajkovú loď medzi rodinnými  SUV s jasným dizajnom a ešte lepšou technológiou

Svieži dizajn exteriéru s novou  prednou a zadnou časťou podčiarkuje mohutný charakter SUV, ktoré ponúka prvotriednu  všestrannosť a veľkorysý priestor až pre sedem cestujúcich.

Výkonný, priestranný, elegantný: Exteriér

Audi systematicky redukovalo dekoratívne prvky, aby vozidlo pôsobilo ešte čistejším a  puristickejším dojmom. Aby sa na prvý pohľad odlíšila základná verzia a exteriérový balík S  line, sú časti predného nárazníka, lišty dverí a difúzor v základnom modeli v kontrastných  farbách, ktoré podčiarkujú robustný terénny vzhľad. 

Predné a zadné svetlá

Štandardne na cestu v Q7 svietia vysokointenzívne LED svetlomety; na želanie sú k dispozícii  Matrix LED svetlomety. K dispozícii sú aj HD Matrix LED svetlomety s laserovým svetlom  Audi. Pracujú s 24 LED diódami a jednou vysokovýkonnou laserovou diódou. Laserové svetlo sa aktivuje  pri rýchlosti nad 70 km/h a výrazne zvyšuje dosah diaľkových svetiel.  

Novinkou pre  svetlomety najvyššej triedy sú digitálne signatúry denného svietenia. Dodávajú modelu Q7  charakteristický a nezameniteľný vzhľad tým, že používateľ si môže prostredníctvom MMI  vybrať jeden zo štyroch rôznych svetelných podpisov. Po prvý raz sú v modeli Q7 ako voliteľná výbava k dispozícii aj do  značnej miery digitalizované zadné svetlá OLED, ktoré majú tiež štyri digitálne svetelné  signatúry. 

Nové dekory, farby a kolesá rozširujú ponuku výbavy

Najnovšou modernizáciou Audi opäť vylepšilo ponuku výbavy modelu Q7. Pre obzvlášť športový vzhľad sú teraz v ponuke metalické laky zlatá Sakhir,  modrá Ascari a červená Chili. V ponuke kolies je na výber päť nových dizajnov s priemerom 20 až 22  palcov. Pre 21-palcové disky kolies sú k dispozícii farby Black Metallic, Gray Silk Matte s  lesklými čiernymi vsuvkami alebo Diamond Cut Black Metallic a ďalšie. 

Prvýkrát môžu cestujúci  priamo používať obľúbené aplikácie od poskytovateľov tretích strán (napríklad Spotify alebo  Amazon music). Pravidelné aktualizácie softvéru a neustále rozširovanie ponuky aplikácií  umožňujú ešte väčšiu individualizáciu informačno-zábavného systému. 

Najlepšia Q7 všetkých čias, dostupná od 68 930 eur

Uvedenie Audi Q7 na trh – s prepracovaným dizajnom, inovatívnou technológiou  osvetlenia a s rozsiahlejšou výbavou – bude v prvom štvrťroku 2024. Ceny pre 45 TDI  quattro sa začínajú od 68 930 eur, zatiaľ čo 50 TDI quattro stojí 71 870 eur. Cena  modelu 55 TFSI quattro je 71 870 eur. Cena športového modelu SQ7 TFSI začína na 99 700 eur.