Mitsubishi L200 konečne vyzerá ako človek…teda ako auto

210

Notoricky známy pick-up s už 40-ročnou tradíciou prichádza s poriadne odvážnym dizajnom. Konečne vyzerá tak, ako má vyzerať správny pick-up – odvážne, robustne, no pritom moderne.

Japonská automobilka s tromi diamantmi v logu zverejnila prvé fotky modernizovanej L200-vky, pick-upu, ktorý sa vyrába už 40 rokov a za ten čas si vybudoval neohroziteľné postavenie vo svojej triede. Svetovú premiéru absolvoval nový model v Bangkoku a tomu zodpovedá aj špecifikácia. Na fotkách si môžete všimnúť volant na zlej strane, ale aj označenie „Triton“. Pod týmto názvom sa totiž pick-up, u nás známy ako L200, predáva na tamojšom trhu. Európsku špecifikáciu tohto modelu uvidíme asi až v lete, keďže koncom leta by sa už mala začať predávať, ale od tejto by sa veľmi líšiť nemala.

Drsnejšia ako drsná

Nová L200-vka bola vyvinutá tak, aby naplnila význam sloganu „Engineered Beyond Tough“. Medzi prvky prispievajúce k výrazne vyššej konkurencieschopnosti tohto modelu patrí: celkové štylistické stvárnenie, ktorého súčasťou je aj najnovší variant koncepcie prednej masky v tvare „dynamického štítu“, zdokonalený systém pohonu 4WD, ktorý prináša ešte lepšie schopnosti v teréne, ako aj najnovšie prvky aktívnej bezpečnosti vrátane systémov na podporu riadenia. Nový model tak celkovo prináša významné zlepšenie odolnosti a spoľahlivosti, požadované firemnými užívateľmi, rovnako tak ako pohodlie a jazdné vlastnosti v súlade s požiadavkami z radov fyzických osôb.

Kultúrnejší interiér

Prepracovaný interiér Mitsubishi L200 vytvára príjemnejšiu atmosféru. K dojmu vysokej kvality prispievajú materiály mäkké na dotyk a prešívanie v oblasti stredovej konzoly, lakťových opierok a parkovacej brzdy. Dominantou modernizovaného interiéru je nový multifunkčný volant, ktorý taktiež napomáha zvyšovať vnímanú kvalitu interiéru.

Prepracovaný pohon 4×4

Nová L200vka v prevedení 4WD je vybavená buď systémom Super-Select 4WD, ktorý zabezpečuje optimálne držanie stopy a jazdné správanie na ľubovoľnom povrchu, alebo systémom pohonu Easy-Select 4WD, ktorý zjednodušuje prepínanie medzi jazdnými režimami v závislosti od povrchu vozovky. Okrem nových jazdných režimov prinášajú oba systémy pohonu 4WD vylepšené schopnosti v teréne.

Nový režim Off-road

Systém Super-Select ako aj systém Easy-Select 4WD používa nový režim „Off-road“ s nastavením GRAVEL (štrk), MUD / SNOW (bahno / sneh), SAND (piesok) a ROCK (kamene, iba pre 4LLc). Navolením režimu Off-road sa zabezpečuje integrované riadenie výkonu motora, prevodovky a brzdenia s cieľom regulovať mieru preklzu kolies, a tak čo najviac zlepšiť schopnosti v teréne a vyslobodenie vlastnými silami v bahne či snehu.