Mazda CX-5 hviezdila v testoch bezpečnosti

Nová Mazda CX-5 pre rok 2017 bola vyhodnotená ako jedno z najbezpečnejších rodinných vozidiel na súčasnom trhu.

708

K výsledku sa dopracovala nezávislá organizácia Euro NCAP. Hodnoteniu predchádzali náročné nárazové testy a skúšky účinnosti asistenčných systém. Nová Mazda CX-5 dosiahla v testoch vynikajúce výsledky za ochranu chodcov aj detí, o čom svedčí aj udelené hodnotenie – plných päť hviezdičiek.

Bezpečnosť na prvom mieste

Jeff Guyton, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Mazda Motor Europe povedal: „Bezpečnosť vodičov našich automobilov aj ľudí okolo nich je pre Mazdu veľmi dôležitá. Dôkazom toho je zisk úžasných piatich hviezdičiek v testoch Euro NCAP. Je to skvelé vysvedčenie pre široký rad vyspelých bezpečnostných technológií pomáhajúcich vodičom, ktoré sú výsledkom našej filozofie proaktívnej bezpečnosti.“

K skvelému výsledku samozrejme prispela aj štedrá ponuka asistenčných systémov pre model CX-5. Špeciálnej pozornosti sa dostalo vylepšenému systému autonómneho núdzového brzdenia, ktorý dokáže znížiť riziko prípadne zabrániť čelnej zrážke s vozidlom alebo chodcom. Systém k sledovaniu okolia využíva prednú kameru a pracuje pri rýchlosti od 4 – 80 km/h.