Máme nové informácie o prichádzajúcom BMW radu 2 Gran Coupé

365

BMW radu 2 Gran Coupé absolvuje kalibračné jazdy v okolí Mníchova. Na pestrofarebnej kamufláži sa na predných dverách vyníma veľký QR kód, ktorý presmeruje zvedavé pohľady na stránku s informáciami o testovanom modeli.

Ešte pred svetovou premiérou modelu BMW radu 2 Gran Coupé, naplánovanou na tohtoročný novembrový autosalón v Los Angeles, poskytne prvé informácie o tejto novinke.

Nové BMW radu 2 Gran Coupé príde na trh na jar 2020.

Moje prvé BMW

BMW to ide s porcovaním segmentov brilantne. Ich modely X6, GT alebo vyšších radov modelov Gran Coupé naznačujú, že sú skutočne majstrami vo vypĺňaní zdanlivo neexistujúcich trhov. Vozidlo vychádza z formátu klasického sedanu. Nová „dvojka“ Gran Coupé má mať pohon predných kolies a konštrukčne bude vychádzať už z predstaveného BMW radu 1.

Novinka sa má postaviť konkurencii, v ktorej však pohon zadných kolies nenájdete. Najväčšími rivalmi tohto modelu bude Audi A3 Limousine, Mercedes-Benz CLA či zdanlivo nelogický krok zo Stuttgartu (keďže už CLA existuje), Mercedes-Benz triedy A sedan. Okrem toho, tieto modely nepriamo mieria na záujemcov o väčšie modely z radov neprémiových značiek.

Neprišiel sa len tak zviezť

Novinka má priniesť aj novú technológiu ARB (obmedzovanie preklzu kolies hneď pri motore), ktorá pochádza z modelu BMW i3s. Systém ARB využíva riadiacu jednotku preklzovania kolies integrovanú priamo do riadiacej jednotky motora a nie do systému dynamickej kontroly vozidla DSC.

Odstránenie dlhých signálnych dráh znamená, že informácie sa presúvajú trikrát rýchlejšie, zatiaľ čo preklzujúce koleso sa podarí dostať pod kontrolu až desaťkrát rýchlejšie. Táto inovatívna technológia kontroly trakcie sa spája so štandardne dodávaným systémom BMW Performance Control (rozdeľovanie momentu skrúcania) funguje ako s pohonom predných kolies tak aj s inteligentným pohonom zadných kolies BMW xDrive v BMW M235i xDrive.

Špičkový športový model poháňa najsilnejší 4-valcový motor v ponuke BMW s výkonom až 225 kW/306 koní. Štandardne sa dodáva aj s novo vyvinutým mechanickým samosvorným diferenciálom Torsen, ktorý dodáva autu ešte športovejšie ostrohy pri vytváraní svornosti medzi prednými kolesami.

Línie a mladí

BMW radu 2 Gran Coupé by malo očariť hlavne mladších zákazníkov z mestského prostredia. Stačí sa len pozrieť na to, kto kupuje Audi A3 či Mercedes-Benz CLA v posledných rokoch a máte presnú predstavu o klientele tohto modelu.

BMW radu 2 Gran Coupé sa bude predávať po celom svete a predstavuje príťažlivý doplnok do modelového radu.