KIA teasuje nový Sportage! Z fotiek sme pre vás vytiahli všetko, čo sa dalo

1103

Spoločnosť Kia Corporation odhalila prvé oficiálne zábery úplne nového modelu Sportage – piatej generácie svojho najobľúbenejšieho modelu SUV. Nový Sportage, ktorý má byť oficiálne predstavený v júli v Kórei, bol dôsledne spracovaný s cieľom nastaviť nové štandardy vo svojom segmente.

Pozreli sme sa na fotky novinky cez náš Photoshop a vytiahli z nich všetko, čo sa dalo.

Atletický exteriér a inovatívny interiér

Začiatkom tohto roka Kia predstavila svoj nový dizajnový jazyk „Zjednotenie protikladov“, ktorý sa v dizajnérskej obci stretol s veľkým ohlasom. Tvorí podstatu nového modelu Sportage a ovplyvňuje každý aspekt jeho vzhľadu i charakteru.

Nový model Sportage má atletický postoj a výraznú, no pritom rafinovanú siluetu. Medzi pozoruhodné nové dizajnové detaily patria ostré a napnuté bočné línie karosérie, ktoré rozvlňujú celý povrch vozidla.

KIA neskrýva svoje ambície:

Predná časť okamžite zaujme svojím podnetným štýlom a detailnou čiernou grafikou mriežky chladiča, ktorá sa tiahne po celej šírke prednej masky. Zadné vystúpené atletické línie jemne klesajú k štíhlym svetlám na denné svietenie, ktoré lemujú nové logo Kia a znak Sportage.

Náčrty dizajnu interiéru odhaľujú priestor orientovaný na vodiča, ktorý sa pohráva s odvážnym charakterom, jemnou kvalitou a inovatívnymi technológiami. V jeho centre sa vyníma krásne tvarovaný integrovaný zakrivený displej. Ďalšie podrobnosti týkajúce sa dizajnových prvkov úplne nového modelu Sportage výrobca predstaví v nasledujúcich týždňoch.

Mrkni naše nové video: