Inak, na Floride zhorelo naraz 3500 áut a nikoho to momentálne netrápi

4771
poziar florida

Viete čo? Takzvaná „uhorková sezóna“ v médiách dnes nehrozí. Svet šalie z pandémie koronavírusu, ktorý si pre seba uzurpoval asi celý súčasný mediálny priestor – aspoň u nás. Je však pekné vedieť, že okrem pandémie sa svet krúti úplne rovnako, ako predtým a neznamená to, že by sa napríklad nediali masívne požiary ako tento na Floride, kde ľahlo popolom 3500 áut.

Z tohoto by mal radosť asi len Jeremy Clarkson, a aj to len kvôli tomu obrovskému plameňu. Naši „najlepší“ kamaráti posledných dní – COVID-19 a globálne otepľovanie si totiž na Floride prichystali naozaj nepeknú spoluprácu, ktorej výsledkom sú tisíce áut nie vypúšťajúcich emisie, ale premenených na emisie.

poziar florida
Zdroj: CarThrottle

Podľa predbežného vyšetrovania to vyzerá, že za požarom by mal byť pracovník požičovne áut zo Southwest Florida International Airport, ktorý nechal bežať auto na voľnobeh dlhšie, ako by bolo pre suchú trávu a rozpálené prostredie vhodné. Od prvého auta sa chytili ďalšie a než stihli na miesto doraziť všetky požiarnícke zložky z Lee County a priľahlých okrskov, jednoducho nebolo úniku. Áno, požiar to bol skutočne obrovský – pre predstavu, celkovo bolo zhodených až 80 vodných vakov z helikoptér.

poziar florida
Zdroj: CarThrottle

A ako sa pod touto tragédiou (našťastie „len“ environmentálnou) podpísal koronavírus? Jednoducho: Za normálnych okolností by požičovňa áut nemala na provizórnom trávnatom parkovisku dovedna 7300 vozidiel. Ale keď nikto nelieta, nemáte ich komu požičať.

Nevieme ako vy, ale máme pocit, že tu niekto príde o prácu.

NEPREHLIADNITE: