Importér značky Ford – Summit Motors Slovakia – predstavil novinky v ponuke úžitkových vozidiel

434

Importér značky Ford na Slovensku – Summit Motors Slovakia – zorganizoval v predvečer nitrianskeho autosalónu event, na ktorom predstavil hneď niekoľko noviniek.

Importér značky Ford na Slovensku – Summit Motors Slovakia – zorganizoval v predvečer nitrianskeho autosalónu slovenskú premiéru nových úžitkových vozidiel Ford Transit, Ford Tourneo Custom vo verzii mild-hybrid a Ford Ranger.

Ford Transit

Nový Ford Transit je najefektívnejšou dodávkou Ford v histórii, ktorá bola vyvinutá s cieľom pomôcť firmám prosperovať v modernom prostredí.

Nová verzia prichádza s modernizovaným 2,0 litrovým vznetovým motorom EcoBlue, ktorý ponúka až 7% zníženie spotreby paliva oproti svojmu predchodcovi. Nová verzia vozidla rozširuje existujúci rad motorov s výkonom 105 koní, 130 koní, 170 koní a pridáva variant s výkonom 185 koní a krútiacim momentom 415 Nm.

Novinkou je takisto technológia mild-hybrid kombinovateľná s motorom 2.0 EcoBlue. Tento pohon v mestskej premávke vyprodukuje až o 8% menej emisií CO2.

Užitočné zaťaženie modelu sa zvýšilo až o 80 kg, k čomu prispela hlavne nová hliníková kapota, nové kolesá, modifikácia výfukového potrubia, nová kompozitná deliaca priečka a taktiež prepracovaná kabína vodiča. Z mnohých technologických vylepšení zákazníci určite ocenia implementáciu moderných bezpečnostných technológií, ktoré boli doposiaľ dostupné iba v osobných vozidlách Ford.

Medzi najdôležitejšie patria napríklad: nový adaptívny tempomat s technológiou aktívneho brzdenia so schopnosťou reagovať aj na chodcov a cyklistov, automatický parkovací systém Ford tretej generácie, prednú kamera so 180 stupňovým monitoringom a mnohé ďalšie. K dispozícii bude aj nová 10-stupňová automatická prevodovka a voliteľné režimy jazdy
(v štandardnej výbave).

Ford Tourneo Custom ako mild-hybrid

Tourneo Custom je prvým vozidlom vo svojej kategórii, ktorý ponúka 48-voltovú technológiu mild-hybrid, ktorá prinesie majiteľom vozidiel ešte výraznejšie zníženie nákladov na palivo. Zdokonalená verzia 2,0-litrového motora EcoBlue poskytuje vozidlu Ford Tourneo Custom zníženie spotreby paliva až o 6%.

Tento motor bude v ponuke aj ako variant s výkonom 185 koní a krútiacim momentom 415 Nm. Technológia mild-hybrid je založená na implementácii generátora/elektromotora s výkonom 11 kW a lítium-iónovej batérie s kapacitou 10 Ah.

Ford Ranger

Komerčne najúspešnejší pick-up v Európe – Ford Ranger, prichádza na slovenský trh s výrazným technologickým faceliftom.
Modernizáciou prešiel najmä pohon vozidla, a to v záujme plnenia nových európskych emisných noriem.

Vozidlo disponuje najmodernejším vznetovým motorom EcoBlue s objemom 1995 cm3, s výkonom 157 kW/213 koní a krútiacim momentom až 500Nm. Nový Ford Ranger je vybavený 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 10-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorú mnohí zákazníci poznajú zo súčasnej generácie legendárneho Fordu Mustang.

Vozidlo bolo vylepšené aj mnohými bezpečnostnými technológiami. Samozrejmosťou je implementácia adaptívneho tempomatu s technológiou aktívneho brzdenia a schopnosťou reagovať aj na chodcov a cyklistov, ako aj systém na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LKA. Zákazníci Fordu určite ocenia nové xenónové svetlomety s LED denným svietením alebo zabudovaný systém KeyFree.

„Pre slovenských zákazníkov môžeme už dnes avizovať aj príchod športovej verzie Ford Ranger – Raptor, ktorá príde na náš trh koncom roka 2019“ dodáva Ján Vrábel – marketingový a produktový manažér Summit Motors Slovakia.