Ikonické reklamy: Škoda Forman, Dočolomanský a mafia v jednom klipe. Neveríte?

9925

Keďže v Autográtise poznáme problémy bežných ľudí, predstavujeme vám dokonalý protiliek na všetky tie Dedolesy a Alzákov, ktoré vám pijú krv. Preneste sa s nami do čias, keď boli motory veľké, benzín olovnatý a sex bezpečný. Dámy a páni, pripravte sa na pravidelnú nálož nostalgie od nás – pre vás!

Nachádzame sa v roku 1992 a v rámci divokej kapitalizácie československého priemyslu sa nejakým zázrakom stalo, že národnú strojárenskú pýchu – automobilku Škoda – pred rokom kúpil koncern Volkswagen. A nezostal kameň na kameni!

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Auto pre každú rodinu

Favorit bol už pri svojom predstavení v roku 1987 produktom, na ktorý sme mohli byť právom hrdí. Prakticky z ničoho sa tuzemským konštruktérom podarilo vyrobiť auto, ktoré sa mohlo rovnať aj západným vozidlám. Akýkoľvek variant nezničiteľnej jednatrojky s rozvodmi OHV ste zvolili, dostali ste auto s predným náhonom, dôstojnými jazdnými vlastnosťami a použiteľným kufrom.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Tá posledná vec ale zniesla vylepšenie. Preto prišiel v roku 1991 model Forman, veľmi nízkonákladovo predĺžená verzia Favoritu. Nízkonákladová preto, lebo ako jedna z málička kombiverzií čohokoľvek na svete mal Forman zhodné piate dvere s hatchbackom. Akokoľvek však mohla automobilka na aute ušetriť, výsledok určite stál za snahu.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

Tú snahu však bolo treba odpáliť kvalitnou reklamou! Aby automobilka – teraz už s menom Škoda Auto, a.s. – zvýraznila rodinné kvality obľúbeného vozidla, zobrazila ho ako auto, ktoré sa nezľakne ani tej najobávanejšej rodiny. Mafie!

autá z pekla AUTOGRÁTIS

V hlavných úlohách si navyše zahrala nielen sedmička čiernych Formanov, ale aj legendy československého filmu: Michal Dočolomanský, Karel Effa či František Filipovský, ktorý si zahral postavu krstného otca. Koľko konských hláv sa však zmestí za zadné sedadlá, to nám reklama bohužiaľ neprezradila. Vaše tipy?