Nový Hyundai Tucson má slovenské ceny. Už základný motor ponúkne výkon 150 koní

10333
Zdroj: Hyundai

Nová generácia SUV Hyundai Tucson, najpredávanejšieho SUV značky, má slovenský cenník. Ten prináša detailný pohľad nielen na ceny, ale aj na paletu motorizácií a balíky výbav, vrátane príplatkovej výbavy.

Nový Hyundai Tucson je možné na Slovensku kúpiť až so 6 rôznymi druhmi pohonu. V ponuke sa nachádza benzínový prepĺňaný motor 1,6 T-GDi (110 kW/150 koní), jeho mild hybridné verzie s výkonom 110 kW/150 koní a 132 kW/180 koní, naftový motor 1,6 CRDi (85 kW/115 koní) tiež s podporou mild hybridnej technológie (100 kW/136 koní) a vrcholom ponuky je nový benzínový hybrid 1,6 T-GDi HEV s výkonom 169 kW/230 koní.

Bohatá výbava už v základnom balíku

Tucson 4. generácie je v ponuke v štyroch úrovniach výbavy – Comfort, Family, Style a Premium. Ponuku otvára balík Comfort, ktorého cenovka začína na sume 21 990 € po odrátaní bonusu. Čo zákazník, ktorý sa rozhodne pre túto výbavu, získa?

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Základnou motorizáciou vo výbave Comfort je prepĺňaný benzínový motor 1,6 T-GDi s výkonom 110 kW/150 koní a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Vozidlo má 17-palcové zliatinové disky kolies a vďaka ikonickému LED dennému svieteniu, ktoré tvarom pripomína anjelské krídla, je na cestách neprehliadnuteľné. Už táto štartovacia výbava sa môže pochváliť bohatou ponukou bezpečnostných systémov a asistentov.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Popri bežných systémoch ako ABS a ESC obsahuje balík Comfort už aj asistenta rozjazdu do kopca a na zjazd z kopca, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na nasledovanie jazdného pruhu, systém automatického brzdenia na prevenciu pred viacnásobnou kolíziou v prípade nehody a systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Nechýba ani systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel a asistent na inteligentné rozpoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť. Samozrejmosťou je pri novej generácii modelu Tucson aj automatické tiesňové volanie E-call. Novinkou, ktorá sa nachádza už v štartovacej výbave nového Tucsonu, je elektronická parkovacia brzda a bočný stredový airbag medzi sedadlom vodiča a spolujazdca.

Ešte nekončíme…

Ďalej, nechýba výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant potiahnutý kožou, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, predná lakťová opierka, tónované sklá, elektricky ovládané okná, prístrojová doska Supervision so 4,2-palcovým farebným displejom, centrálne zamykanie s alarmom a imobilizérom, aj elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätná zrkadlá. V horúčavách dobre poslúži manuálna klimatizácia s výduchmi ventilácie aj pre zadné sedadlá.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Vozidlo je tiež vybavené tempomatom s obmedzovačom rýchlosti a svetelným senzorom. O bezpečné cúvanie sa postará zadná parkovacia kamera. Infotainment Tucsonu vo výbave Comfort tvorí rádio s 8-palcovým farebným displejom a podporou služieb Apple CarPlay a Android Auto, digitálne rozhlasové vysielanie DAB s ovládaním audiosystému na volante a šiestimi reproduktormi.

Najvyššia výbava

Vrchol ponuky pri novom Tucsone predstavuje balík Premium. Ten je možný získať s dvoma motorizáciami – s benzínovým motorom 1,6 T-GDi so 48 V mild hybridnou technológiou a výkonom 132 kW/180 koní od 32 990 € a naftovým mild hybridom 1,6 CRDi s výkonom 100 kW/136 koní od 34 590 €. Obe motorizácie sú spriahnuté so 7-stupňovou automatickou DCT prevodovkou a disponujú pohonom všetkých štyroch kolies. Vo výbave Premium získa zákazník vozidlo s 19-palcovými zliatinovými diskami kolies a elektronickým ovládaním automatickej prevodovky Shift-by-Wire s pádlami pod volantom.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Súčasťou výbavy je aj inak príplatkový Dizajn Pack v hodnote 700 €, ktorý obsahuje napríklad predné full LED svetlomety so statickým LED prisvecovaním zákrut, denné LED svetlá v dizajne anjelských krídel s technológiou half-mirror a štýlovú masku chladiča vo farbe tmavý chróm. V porovnaní so základnou výbavou Comfort ponúka Premium množstvo ďalších užitočných doplnkov, napr. pozdĺžne strešné lyžiny, protislnečné roletky na zadných bočných oknách či elektricky otvárané 5. dvere.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

V najvyššom balíku výbavy Premium je okrem bezpečnostných systémov spomenutých už vo výbave Comfort k dispozícii aj nový systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo. Novinkou je asistent monitorovania mŕtveho uhla BCA s premietaním obrazu na prístrojovej doske. O ešte vyššiu bezpečnosť sa postará asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní, varovný systém na bezpečné opustenie vozidla, upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách či asistent na jazdu na diaľnici.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Vo výbave Premium je vozidlo vybavené novou prístrojovou doskou Supervision s 10,25-palcovým farebným displejom. K dispozícii je bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu. Rovnakú veľkosť 10,25-palca má aj stredový displej s integrovanou navigáciou a podporou služieb Bluelink a Live Services. Ucho poteší kvalitné audio v podobe prémiového systému KRELL so zosilňovačom a subwooferom a ôsmimi reproduktormi.

Až 230 koní

Okrem benzínových a naftových motorov, resp. ich mild hybridných verzií prichádza nový Tucson po prvý raz aj ako plnohodnotný hybrid. Ten je reprezentovaný hybridným systémom s benzínovým motorom 1,6 T-GDi a elektromotorom s celkovým výkonom 169 kW/230 koní, ktorý je k dispozícii so 6-tupňovou automatickou prevodovkou s ovládaním Shift-by-Wire a pohonom 4×2 alebo 4×4.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Hybridný Tucson sa na Slovensku predáva v troch výbavách – Family, Style a Premium – a získať ho je možné od 29 090 €. Len pri hybridnom Tucsone je možné dokúpiť za 1 500 € tzv. Techno pack, ktorý obsahuje elektronicky riadené pruženie ECS a diaľkový inteligentný parkovací asistent RSPA.

Prvé kusy nového Tucsonu sa u autorizovaných predajcov Hyundai na Slovensku objavia už v priebehu novembra 2020. Na nový Tucson poskytuje výrobca 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu kilometrov.