Hyundai osamostatnil značku IONIQ. Prinesie technologické a dizajnérske skvosty

722
Zdroj: Hyundai

Hyundai Motor Company oznámila spustenie novej značky IONIQ, ktorou bude označovať svoje nové elektrické automobily s batériami (BEV). Pod touto značkou chce Hyundai ponúkať ‘individualizované elektrifikované zážitky,’ prispôsobené rozličným životným štýlom. Znie to síce strašne umelo a „marketingovo“, no nevyzerá to vôbec zle.

Pod značkou IONIQ plánuje Hyundai Motor počas najbližších štyroch rokov uviesť tri nové elektrické modely, po ktorých budú nasledovať ďalšie inovatívne vozidlá. Je to v súlade s rýchlo rastúcim dopytom na trhu a ambíciou Hyundai stať sa lídrom na globálnom trhu elektrických automobilov.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Na splnenie poslania značky spojí Hyundai Motor svoje súčasné know-how vo výrobe elektrických automobilov – ako je ultra-rýchle nabíjanie či priestranný interiér – s ďalšími inováciami v oblasti technológií, dizajnu a služieb.

Áno, IONIQ

Hyundai po prvý raz použil tento názov, zložený zo slov “ion” a “unique” (jedinečný) pri predstavení dlhodobého výskumného a vývojového projektu IONIQ, zameraného na dopravu šetrnú k životnému prostrediu.

Zdroj: Autor
Zdroj: Redakcia

Na základe tohto projektu vznikol v roku 2016 modelový rad, prvý automobil na svete, ktorý v jednej karosérii poskytoval tri alternatívy elektrifikovaného pohonu – hybridný, plug-in hybrid a elektrický. Odteraz bude nová značka predstavovať rastúci záväzok spoločnosti Hyundai k udržateľnosti a inováciám a bude pomáhať pri dosahovaní cieľov spoločnosti v oblasti čistej mobility.

5, 6, 7, …

Hyundai pod značkou IONIQ uvedie na trh viacero modelov označených číslami. Párnymi číslami budú označené limuzíny a nepárnymi číslami SUV. Prvým modelom značky IONIQ bude SUV strednej triedy IONIQ 5, ktoré bude mať premiéru začiatkom roka 2021. Dizajn modelu IONIQ 5 bude vychádzať zo štúdie 45 Concept, ktorá mala premiéru na frankfurtskom autosalóne v roku 2019.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Dizajnéri sa pri návrhu modelu IONIQ 5 inšpirovali minulosťou a integráciou parametrických pixelov vytvorili jedinečný dizajnový prvok, ktorý sa bude objavovať aj v budúcich modeloch značky IONIQ. V roku 2022 bude nasledovať športová limuzína IONIQ 6, dizajnovo vychádzajúca z najnovšej štúdie Hyundai Prophecy, predstavenej v marci roku 2020. Dizajn štúdie Prophecy charakterizuje ikonická silueta s dokonalými proporciami a výrazne aerodynamickým dizajnom. Tretím modelom bude v roku 2024 veľké SUV, označené IONIQ 7.

V pozornom oku Londýna

Hyundai oslávil uvedenie značky IONIQ premenou známeho kolesa London Eye v Londýne. S pomocou elektrického osvetlenia zmenil jeho siluetu na obrovské písmeno “Q”. Stalo sa tak v noci 31. júla 2020 pred oficiálnym opätovným otvorením známej atrakcie.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

V čase, keď sa život v inak pulzujúcom Londýne pre pandémiu COVID-19 takmer zastavil, priniesol Hyundai novú energiu opätovným roztočením jedného z najikonickejších vyhliadkových miest v hlavnom meste Veľkej Británie.