Hyundai omylom ukázal podobu nového i20 N. Video hneď stiahli z internetu

1870
Hyundai i20N AUTOGRÁTIS

Že väčšiu i30 N čoskoro doplní aj menšia i20 N, o tom sa špekuluje už mesiace. Teraz už však vieme, že ostrá verzia obľúbeného malého auta skutočne príde – Hyundai ho totiž ukázal vo videu, ktoré neskôr zo siete stiahli, čím vlastne priznali farbu.

Jasné, stále sa nachádzame v dobe emisných noriem a ďalších prísnych regulácií, ktoré robia zo zábavných áut čoraz exkluzívnejší materiál. Hyundai to veľmi dobre vie, vycítil príležitosť a dal svetu svoj prvý hot-hatch i30 N, ktorý všetci jednoducho milujeme. Čo však teraz s načatým životom?

Zdroj: CarThrottle

Zjavne toto. Nová generácia Hyundaiu i20 si odkrútila svoju virtuálnu premiéru ešte pred zrušeným ženevským autosalónom. Do posledného momentu sme však nevedeli, či sa skutočne chystá jeho prepieraná, športová edícia N. Teraz to už vieme – rakúsky importér Hyundai zavesil na sieť video, na ktorého konci je záber povedomej siluety vo veľmi slabom svetle.

Hyundai i20N AUTOGRÁTIS
Zdroj: CarThrottle

Čo toto video, resp. fotografia o novom „Hjondé“ prezrádza? Predovšetkým to, že nové i20 N ponúkne agresívny bodykit, výrazne rozšírené nárazníky a brutálne turbínové disky kolies, ktoré pravdepodobne nebudú menšie ako 18 palcov. Pribudol aj zadný strešný spojler, ktorý sa nápadne ponáša na špeciály rally.

Hyundai i20N AUTOGRÁTIS
Zdroj: CarThrottle

Pod kapotou bude pravdepodobne známa 1,6 T-GDi, ktorá v terajšej „lenivej“ verzii vyrobí 130 kW (177 koní). V prípade nahnevaného hatchbacku však existuje predpoklad, že si pravdepodobne vyslúži o niečo lepšiu nádielku – 200 koní, ktoré by konkurovali napríklad takému Volkswagenu Polo GTI. A to by sme sa všetci náramne tešili!

Zdroj: CarThrottle

NEPREHLIADNITE: