Hyundai i30 N dostal facelift a novú prevodovku. Prežijú to zarytí fanúšikovia?

2025
Zdroj: Hyundai

Hyundai odhalil prvé informácie o najnovšej generácii svojho najpredávanejšieho hot-hatchu. Na sérii obrázkov, ktoré boli zverejnené, môžu diváci vidieť, že nový Hyundai i30 N bude mať osviežený dizajn, podobne ako zvyšok modelového radu.

Nový Hyundai i30 N má agresívne vyzerajúce predné a zadné nárazníky, dve veľké koncovky výfukového potrubia, širokú stredovú masku s podpisom N, nové zadné svetlá a nové denné LED svetlomety v tvare písmena V.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Vďaka osvieženému dizajnu vzbudzuje auto podĽa značky pocit rýchlosti, aj keď nehybne stojí…Hyundai asi naráža na to, že sa nové i30 N ani len neohrejú na showroome a už putujú majiteľom. Ale, to je len taká naša interpretácia.

Keby len dizajn…

Obrázky tiež ukazujú novo vyvinuté 19-palcové kované zliatinové disky, ktoré sú ľahšie ako disky predchádzajúceho i30 N a prispievajú k zníženiu hmotnosti automobilu.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Hyundai tiež prezradil, že nový i30 N bude ako prvý automobil Hyundai v Európe k dispozícii s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (N DCT), vrátane funkcií vyhradených pre N-ko. Je nutné povedať, že Hyundai i30 N bol doteraz na Slovensku najpredávanejším ostrým hatchbackom a hlavne kvôli jeho brilantnému 6-stupňovému manuálu. Ako zareaguje na novú prevodovku obria fanúšikovská základňa je momentálne celkom zaujímavou otázkou.

NEPREHLIADNITE: