Hyundai i30: Modernizácia dokazuje, že menej môže byť viac

364

Automobilka Hyundai predstavila facelift modelu i30, ktorý prešiel dizajnovou a technologickou modernizáciou. Dobrou správou je, že v ponuke ostávajú verzie hatchback, fastback aj kombi, a nechýba ani športovo ladený variant N Line. Do výbavy pribudli nové technológie a komfortné funkcie. 

Tretia generácia i30-tky bola na trh uvedená v roku 2016, vďaka novým prvkom v exteriéri aj interiéri teraz získava najpredávanejšie vozidlo značky Hyundai na Slovensku modernejší nádych.

Zvonku je facelift ľahko rozpoznateľný podľa výraznej prednej a elegantnej zadnej časti. Vpredu bol prepracovaný vzor masky chladiča a nové sú aj kryty hmlových svetiel. V zadnej časti karosérie pribudla hranatá chrómová linka.

Čo bolo za príplatok je teraz štandard 

Tak napríklad predné LED svetlomety a zadné LED kombinované svetlá, kedysi ako voliteľná výbava, sú v i30 po modernizácii súčasťou štandardnej výbavy. Hyundai tiež štandardne ponúka 16-palcové zliatinové disky kolies s novým dizajnom. Inovácia dizajnu pokračuje aj v interiéri. Na palubnú dosku bola nanesená špeciálna farba, aby bola príjemnejšia a hladšia na dotyk, a stredový tunel je nalakovaný lesklou čiernou farbou.

Výbava N Line ostáva v ponuke 

Atraktívnejší dizajn dodáva modelu i30 aj naďalej športovo ladená výbava N Line. Vidno to na výraznejších prvkoch v rámci prednej masky. Trojité horizontálne línie v červenej farbe teraz zdobia interiér z kože a textilného semišu. Zákazníci si po novom môžu vybrať medzi dizajnom 17-palcových a 18-palcových zliatinových diskov N Line.

Pribudli moderné technológie

Medzi nové funkcie patrí štandardne dodávaná digitálna prístrojová doska s centrálnym 4,2-palcovým LCD displejom, tri nabíjacie porty USB typu C vpredu a vzadu, bezdrôtové aktualizácie máp Over-the-Air (OTA) a voliteľná, plne digitálna 10,25-palcová prístrojová doska.

Nový systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) pomáha predchádzať potenciálnym nehodám, na bezpečnejšiu jazdu na diaľniciach slúži systém sledovania jazdného pruhu (LFA), inteligentný asistent rozpoznávania dopravných značiek (ISLA) upozorní vodiča, keď vozidlo prekročí povolenú rýchlosť.

Lepšia ergonómia, viac pohodlia

Do interiéru a batožinového priestoru boli pridané LED-ky pre lepšie osvetlenie a predné i zadné parkovacie senzory sú súčasťou základnej výbavy.  K nižšej spotrebe paliva dopomôže pohonné ústrojenstvo s 48V mild hybridným systémom, ktoré podporuje spaľovací motor pridávaním elektrickej energie.

Súčasťou ponuky ostávajú aj obľúbené motory 1.5 DPi a 1.0 T-GDi. Začiatok výroby nového Hyundai i30 je plánovaný na apríl 2024 vo výrobnom závode Hyundai v Nošoviciach v Českej republike.