Hybridné Porsche 911 je hotové, trhlo rekord na Nürburgringu!

319

Prvé sériové Porsche 911 s hybridným pohonom je v cieľovej rovinke predprodukčných testov. Po rozsiahlom vývojovom a testovacom programe je nová generácia modelu 911 hybrid pripravená na zaradenie do sériovej výroby. 

Hybridný systém do sériovo vyrábaného modelu 911 inštaluje značka Porsche po prvý raz v histórii. Ikona nemeckej automobilky by mala byť vďaka hybridu ešte dynamickejšia. Pri vývoji nenechalo Porsche nič na náhodu a 911-tku testovali vo všemožných podmienkach po celom svete. Testovací jazdci najazdili viac ako 5 miliónov kilometrov v spaľujúcom teple v Dubaji, ako aj v hlbokých mrazoch.

Rekord na Nürburgringu 

Testovanie a ladenie na Nürburgringu malo pri vývoji každej doterajšej 911-tky špecifický význam. V priebehu testov zajazdil ambasádor značky Porsche Jörg Bergmeister kolo za 7:16,9 m – čo je o 8,7 sekundy rýchlejší čas, než dosiahlo Porsche 911 súčasnej generácie.

Testovacie auto bolo obuté do štandardných pneumatík a bolo vybavené aerodynamickým kitom s pevným zadným krídlom, ktorý bude dispozícii v rámci voliteľnej výbavy. Účelom vylepšenia je zvýšiť prítlak pri vysokých rýchlostiach.

Premiéra už koncom mája 

Konštruktéri v Porsche sa tešia, že nová 911-tka výrazne zrýchlila. Má väčšiu priľnavosť, výrazne vyšší výkon a dokonca aj odozva a charakteristika práce hybridného systému má byť po novom veľkou výhodou. 

Svetová premiéra nového Porsche 911 bude vysielaná už onedlho – 28. mája o 15:00 na kanáloch Porsche na YouTube a LinkedIn. Krátko po premiére by novinka mala byť k dispozícii pre nedočkavých záujemcov.