Hľadáte Maserati so zľavou? V ponuke sú Quattroporte zo zahraničnej štátnej zákazky

966
Zdroj: Maserati

Kontroverzná flotila Maserati Quattroporte je na predaj. Pochádza z bezhlavého štátneho nákupu.

Kedy ste si naposledy kúpili auto na jedno použitie? Lebo vláda nakúpila 40 kusov Maserati Quattroporte do štátnej flotily za v prepočte 6 miliónov dolárov. A to všetko kvôli dvojdňovému podujatiu.

Zdroj: Maserati
Zdroj: Maserati

Papua-Nová Guinea a jej nákup dvíha obočie už tri roky. V roku 2018 sa tam konala konferencia APECu, Ázijsko-Tichomorskej Hospodárskej Spolupráce. Na ňu bolo pozvaných množstvo štátnikov, ktorých bolo treba v niečom odviezť. Nákup štyridsiatich luxusných áut vtedy vláde prišiel ako skvelý nápad. Čakali, že ich po podujatí rýchlo predá. Ale opak sa stal pravdou. To je tak, keď chcete v chudobnej krajine so zlou infraštruktúrou predávať luxusné autá.

Zdroj: Maserati
Zdroj: Maserati

Po troch rokoch sa tak desiatky Maserati Quattroporte s takmer nulovým nájazdom ocitli v predaji za zvýhodnenú cenu. Tá je na trojročné Maserati o niečo vyššia, ale na druhej strane počet prejazdených kilometrov sa rovná prakticky novým autám. O situácii informuje portál The Guardian. Ak teda zháňate prakticky nové Quattroporte so zvýhodnenou cenou, kupujte letenku. 

Mrkni naše nové video: