Francúzsky CrossTourer uvidíme v Ženeve

718

Citroen C5 CrossTourer dostane plastové olemovanie kolies a bočných prahov, hliníkovú ochranu predného a zadného nárazníka spolu s matnými čiernymi strešnými nosičmi. Novinka bude vybavená vzduchovým pružením Hydractive III+, ktoré má prispôsobovať svetlú výšku vozidla podľa rýchlosti. Do 10 km/h sa zvýši o 60 mm, pri rýchlosti do 40 km/h to bude 40 mm a medzi 40 a 70 km/h sa výška podvozku zvýši len o 15 milimetrov. Nad touto rýchlosťou sa svetlá výška automobilu zníži kvôli ťažisku a lepšej stabilite. Túto vymoženosť nedostanú verzie HDi 115 a e-HDi 115 Airdream.

Popritom C5 CrossTourer obdrží aj inteligentný trakčný systém, ktorý podľa výrobcu zlepšuje trakciu na snehom či blatom pokrytej ceste. Objavia sa aj špeciálne zliatinové 18” disky, kožené čalúnenie a šoférova sedačka s masážou. Predávať sa má výlučne s naftovými agregátmi s výkonmi od 115 do 200 koní.

Cena tohto francúzskeho cross kombi bude údajne začínať na hranici € 31 950.

Ako odpoveď na Passat Alltrack z Wolfsburgu a Octaviu Scout z Mladej Boleslavy nám Citroen predstavuje ich oplastovanú kombi verziu modelu C5.