Ford Mustang oslavuje 60-tku! Na slovensko priniesol jeho siedmu generáciu

350
Zdroj: Ford Slovensko

Zraz Mustangov a uvedenie najnovšieho do predaja na Slovensku. Koniec mája sa niesol v duchu benzínových koní.

Oslava ako sa patrí. Slovenský zástupca Fordu zorganizoval 30. mája na letisku v Žiline podujatie určené pre všetkých majiteľov Mustangov. Hlavným dôvodom tohto jedinečného eventu bola oslava 60. narodenín, ako i slávnostná premiéra najnovšej generácie Fordu Mustang na Slovensku.

Zdroj: Ford Slovensko
Zdroj: Ford Slovensko

Oslavy sa zúčastnilo 135 Mustangov rôznych ročníkov a 270 návštevníkov
zo Slovenska, ale aj z Českej republiky. Okrem slávnostnej premiéry Fordu Mustang GT a Fordu Mustang Dark Horse bol pre návštevníkov pripravený aj ďalší zaujímavý program, ktorý vyvrcholil pretekmi na štvrť míle a skúšobnými jazdami novej generácie.

„Sme naozaj radi, že aj prostredníctvom tohto stretnutia sme mohli spoločne s majiteľmi a milovníkmi Mustangov osláviť 60. narodeniny tohto ikonického vozidla a zároveň  na Slovensku predstaviť jeho najnovšiu siedmu generáciu. Mustang komunita je v našej krajine silná a nás teší záujem ľudí o toto vozidlo,dodáva Ján Vrábel, riaditeľ predaja a marketingu Summit Motors Slovakia.

Zdroj: Ford Slovensko
Zdroj: Ford Slovensko

Nový Ford Mustang prichádza na Slovensko vo výbavách GT a Dark Horse. Výbava GT bude dostupná ako kupé alebo kabriolet s päťlitrovým motorom V8 pod kapotou a výkonom 328 kW. O prenos sily sa postará šesťstupňová manuálna alebo 10-stupňová automatická prevodovka.

Zdroj: Ford Slovensko
Zdroj: Ford Slovensko

Výbava Dark Horse bude dostupná iba ako kupé s rovnakým motorom, ale vyšším výkonom 334 kW. Toto najpredávanejšie športové auto sveta je na Slovensku dostupné od 59 900 €.

Zdroj: Ford Slovensko