Ford Capri je späť! Ale ako elektrické SUV…

353

Americká automobilka Ford rozširuje ponuku modelov o ďalšie elektrické SUV. Siahla pri tom po svojej osvedčenej taktike – použiť názov modelu, pod ktorým bolo kedysi známe športovo ladené kupé, na označenie ďalšieho SUV. Podobný scenár sprevádzalo predstavenie Fordu Puma v roku 2019. 

Ford Capri sa predával v rokoch 1969 – 1986 a išlo skutočne o dvojdverové kupé, ktoré mohlo mať pod kapotou dokonca aj šesťvalec. Ľudia, ktorí neboli v automobilovom svete dobre zorientovaní, si ho často mýlili s Mustangom.

Bez odkazu na minulosť 

Aktuálny Ford Capri však nemá s predchodcom prakticky nič spoločné. Je to totiž kompaktné elektrické SUV a ak by sme chceli hľadať podobnosť s nejakým iným modelom z ponuky značky, tak by to bol väčší Explorer.

Novinka sa bude predávať v troch výkonnostných verziách, s pohonom predných kolies a tiež ako štvorkolka. Najslabšia verzia s jedným elektromotorom nad zadnou nápravou bude mať výkon 125 kW, silnejšia s rovnakou koncepciou sa môže pochváliť výkonom 210 kW.

Tri veľkosti batérie 

Ak siahnete po verzii so synchrónnym elektromotorom vzadu a asynchrónnym vpredu, môžete sa tešiť na kombinovaný výkon 250 kW. K všetkým trom verziám má Ford aj batérie s rôzne veľkou kapacitou – 52, 77 a 79 kWh.

Čo sa týka dojazdu, ten sa vo všetkých verziách (aspoň na papieri) hýbe v rozmedzí 550-627 kilometrov, realita však zväčša býva o niečo pesimistickejšia. Slovenský cenník ešte nebol zverejnený, no s ohľadom na okolité trhy by cena za elektrický Ford Capri mohla začínať tesne pod hranicou 50-tisíc eur.