Dosť bolo vesmírnych lodí! Nová Honda Civic to bude hrať na jednoduchosť

6502
Zdroj: Honda

Honda Civic je taká Britney Spears automobilového priemyslu. Začala ako obyčajný japonský hatchback, v 80-tych a 90-tych rokoch sa stala dynamickou voľbou číslo jedna, okolo prelomu milénii zasa dospela a skonzervatívnela, aby posledné tri generácie vyzerala ako vesmírna loď.

Ako to však vyzerá z prvých fotografií niečoho, čo Honda nazýva “2022 Civic Prototype”, japonská automobilka sa vracia ku konzervartivizmu. A ide jej to dobre!

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Zen

Nový Civic sa nechal inšpirovať väčším Accordom (u nás už bohužiaľ nepredávaným) a prináša uhladenejšiu karosériu, o ktorej hrany sa – narozdiel od súčasnej verzie – neporežete už pri prísnejšom pohľade. Ďalej prináša upravený tvar svetlometov s identickým svetelným podpisom vpredu aj vzadu. Veľké množstvo chladiacich otvorov ustúpilo subtílnym doplnkom k rozmerným plochám.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Vzadu je situácia stále o niečo dramatickejšia ako vpredu, no stále sa držíme pri zemi. Niet sa čomu čudovať – Honda hodlá uviesť na trh len dve karosárske verzie Civicu a vystavený štvordverový model bude tradične ten umiernenejší. Prepojené svetlomety vzadu ustúpili klasickým, samostatným viacuholníkovým tvarom.

Zdroj: Honda
Zdroj: Honda

Revolúcia zvnútra

Zatiaľ, čo zvonka by ste nový Civic identifikovali s prehľadom, vnútri to bude tentoraz trocha ťažšie. Dizajnérskym vzorom sa tu pravdepodobne stal nový Jazz či elektrické miniautíčko Honda e, čomu zodpovedá použitie plôch namiesto kriviek, jasných, geometrických tvarov a (novinkou pre Hondu) aj použitie plávajúceho displeja infotainmentu.

Po posledných skúsenostiach veríme, že interiér bude vyskladaný z veľmi dobrých materiálov, no na konečný verdikt si budeme musieť počkať až do predstavenia sériovej verzie. Všetko, čo totiž o interiéri vieme, prezrádza len očividne nakreslená skica. Do roku 2022 však ešte času dosť, nie?

NEPREHLIADNITE: