CUPRA má novinky: Ponúkne viac áut pre bežných ľudí, nový elektromobil a lepšie služby zákazníkom

900
Zdroj: Cupra

Španielska Cupra rozširuje svoje portfólio. Pozrite si rýchly prehľad noviniek, ktoré tento týždeň spúšťa na Slovensku.

Cupra nie je Seat, i keď koncernové príbuzenstvo skrývať nemôže. Samostatným modelom s názvom Formentor vyslala jasný odkaz, že si chce raziť vlastnú cestu. A jednou z noviniek je aj rozšírenie kapacít limitovaného kúsku Formentor VZ5.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Formentor VZ5 si môžete opäť objednať

Slovensko je malá krajina, no dopyt po najnadupanejšej verzii Formentoru s dodatkom VZ5 je taký enormný, že celú dodávku pre našu krajinu vypredala za 4 hodiny. Išlo síce iba o 12 áut, no napriek tomu je to dych berúce číslo.

Táto 390-koňovú špecialita s päťvalcovým motorom z dielne Audi zvládne zo stoja stovku za 4,2 sekundy. Cenovka začína na 67 630 eurách.

Prvý elektromobil značky

Cupra Born je na trhu už niekoľko mesiacov. Na Slovensku sa však predaj začína iba teraz. Čisto elektrické auto je prvým španielskej značky a i keď nemá výkony a čísla ako Formentor o pár riadkov vyššie, dokáže zaujať napríklad svojim dizajnom.

Technologicky vychádza z koncernových súrodencov, napríklad Volkswagenu ID.3. Má výkon 231 koní, dojazd 547 kilometrov a z 0 na 100 km/h sa prepracuje za 6,6 sekundy.

Ďalšie služby ku každému novému autu

Cupra Premium Care je službou, ktorou sa autombilka snaží ešte viac vzdialiť Seatu. Ponúkne servisné prehliadky zadarmo na 4 roky alebo 80 tisíc kilometrov, predĺženú záruku na 5 rokov alebo 100 000 kilometrov a garanciu mobility na 6 rokov. Pýtali sme sa aj na riešenia pre aktuálnych majiteľov Cupry, informácie vraj dostaneme čoskoro 🙂

Cupra Leon dostane jednapäťku

I keď to pri športovej značke môže znieť šokujúco, Cupra sa rozhodla poskytnúť vo svojich modeloch aj menej výkonné motory. Budú určené pre zákazníkov, ktorý preferujú dizajn Cupra, ale nepotrebujú pod kapotou veľké objemy či výkony.

Po novom bude dostupná motorizácia 1,5 TSI s výkonom 150 koní a 2,0 TSI s výkonom 190 koní. Tieto motory dobre poznáte z koncernových kolegov, napríklad aj zo Seatu Leon (prípadne Leon Sportstourer FR, ktorý sme testovali vo videu).

Príde aj Leon VZ CUP

Ak vás správa o menej športových Cuprách sklamala, prinášame aj dobré novinky. Cupra Leon dostane špecifikáciu VZ CUP s dvojlitrovým motorom TSI a výkonom 300 koní v prípade hatchbacku a 310 koní v prípade kombi. Opäť ide o známe koncernové riešenie, ktoré sa ukázalo aj v R-kových modeloch Volkswagen.