Cupra Born predstavená: Predplatíte si ju ako noviny

1621
Zdroj: Cupra

Nový elektrický model Cupry bude skutočne nekonvenčný. Vlastniť ho môžete cez abonentku.

Španielska automobilka Cupra predstavila svoj dlhoočakávaný model Born. Prináša nový vietor hneď vo viacerých oblastiach. Nielen, že je to prvý čisto elektrický model značky, ale navyše je produkovaný uhlíkovo neutrálne. Svojim dizajnom mieri na mladých a moderných ľudí.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Dizajn auta je skutočne svojrázny. Ide o jeden z kompaktnejších modelov, ktorý navyše ťaží z elektrickej platformy MEB. Vďaka nej môže mať kolesá ďalej od seba, a tým ponúkať viac priestoru pre pasažierov. Ide o dizajn s kratšími prevismi a ostrými líniami, ktorý rozhodne útočí na mladšie vekové kategórie. Ozaj. A spomenuli sme, že disky kolies majú až 20 palcov?

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Interiér je už o poznanie konvenčnejší. Pred vodičom sa vyníma relatívne malý digitálny prístrojový panel a pred celou posádkou zas 12 palcový obrovský displej multimédií. Nájdete tu aj head-up displej s rozšírenou realitou a aplikáciu My Cupra, vďaka ktorej si nastavíte veľa vecí priamo cez váš telefón.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Športové sedadlá sú ekologické tiež a ich ústredná časť vznikla z vlákna z plastových fliaš vylovených z mora. Zo spomínanej platformy dominujú pasažieri vďaka takmer 2,77 metra dlhému rázvoru. Batožinový priestor 385 litrov tiež nie je na zahodenie.

Zdroj: Cupra
Zdroj: Cupra

Toto auto však nie je atraktívne len svojou ekologickosťou. Oveľa atraktívnejší je pohon, ktorý sa skutočne podobá na športové auto. Prvý hotchatch Cupry bude poháňaný jednou konvenčnou motorizáciou s výkonom 110 kW a jednou športovou s výkonom 150 kW. Tá silnejšia zrýchli z 0 na 100 km/h už za 7,3 sekundy a na jedno nabitie s ňou prejdete 420 kilometrov. Tá slabšia zrýchli na stovku za 8,9 sekundy a na jedno nabitie prejde o 80 kilometrov menej.

Rozmýšľate nad kúpou tohto auta? Ešte si chvíľu počkajte. Cupra slovenské ceny zatiaľ nezverejnila. Už teraz však vieme, že popri klasických leasingoch a kúpe za keš budete môcť vyskúšať aj abonentskú zmluvu. Ide o niečo ako predplatné časopisu, avšak na auto. V mesačnom poplatku tak budete mať zahrnuté všetky ďalšie poplatky, ako napríklad poistenie či servisovanie auta.

 

Mrkni naše nové video: