Jánošík z USA? Predajca dával každému rodinnú zľavu. Teraz mu hrozí 20 rokov

1696
Zdroj: Unsplash

Za posledné roky dal rodinnú zľavu takmer každému zákazníkovi. Škoda sa vyšplhala na takmer 9 miliónov.

Predajca vozidiel skupiny FCA z Detroitu sa nachádza v poriadnej kaši. Prišlo sa totiž na to, že sedem rokov predával autá s neoprávnenou zamestnaneckou a rodinnou zľavou. Škoda, ktorú spôsobil sa vyšplhala na 8,7 milióna dolárov a za tento skutok mu hrozí odňatie slobody až na 20 rokov. O prípade informoval portál Autonews.

Zdroj: Jeep
Zdroj: Jeep

Tridsaťštyri ročný Appolon Nimo autá nakúpil so zamestnaneckým kódom so zľavou a následne predal. To je, samozrejme, možné. Každý zamestnanec má však vyhradený iba určitý počet kódov pre seba a svoju rodinu. Na Američanov podvod sa prišlo, keď sa začali zamestnanci FCA ozývať, že svoje kódy nikdy neuplatnili. V prievehu siedmich rokov išlo o stovky kódov uplatnených bez povolenia.

Zdroj: TS Toyota
Zdroj: TS Toyota

Americkým Jánošíkom však rozhodne nebol. Za poskytnutie ukradnutých zamestnaneckých kódov si účtoval vlastnú províziu. Nehovoriac o výnimočnej odmene 700 000 dolárov od skupiny FCA za nadmerné výkony pri predaji vozidiel. Nuž, nadmerné skutočne boli, keďže k Nimovi chodili kupovať Chryslery, Dodge, Jeepy a Ramy zákazníci z celého Michiganu.