Geely predáva autá aj počas koronavírusu. Kľúče doručuje bizarným spôsobom

2628
Zdroj: Geely

Poznáte Geely, nie? To je obrovská čínska automobilka, o ktorej sa u nás veľmi nehovorí. Trochu by sa však mohlo, pretože vlastní dve európske automobilky a najnovšie predstavilo svoju víziu predaja automobilov počas karantény.

Okej, okej, my vieme, že objednávať autá cez internet sa dá aj na Slovensku. To je už relatívne zabehnutá prax. Geely to však posunulo na úplne novú úroveň.

Zdroj: Geely
Zdroj: Geely

Science fiction

Pred ľuďmi z Geely totiž stála neľahká úloha. V Číne, kde epidémia koronavírusu prišla už na začiatku roka, sa v halách automobilky nakopilo asi 10 000 objednávok na nové autá, ktoré jednoducho musia zákazníkom dodať. Ale ako?

geely
Zdroj: Geely
Zdroj: Geely

Ak si teraz zákazník objedná nový automobil, zamestnanci automobilky samozrejme celý stroj vydezinfikujú tak príkladne, ako si za tie mesiace zvykli. Zákazník si ďalej môže vybrať, či chce mať svoje nové auto doručené k sebe domov, alebo na akékoľvek iné miesto – presne tak, ako si vy prevezmete tenisky objednané z internetu.

Tu to však nekončí. Keďže ľudský kontakt sa dnes z hygienických dôvodov nenosí, Geely zákazníkom doručí kľúče od auta pomocou dronu. Nerobíme si srandu. Dron vám zabalené kľúče dopraví napríklad na vašu záhradu alebo na balkón, prípadne terasu vašej práce. Okrem toho si však Číňania spravili slušný marketing na novom modeli Icon, do ktorého začali montovať nový, vylepšený antibakteriálny filter.

NEPREHLIADNITE: