Čo je mužnejšie ako Toyota Hilux? Toyota Hilux od tunera Wald!

1509
WALD Toyota Hilux AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota

Zabudnite na chlpaté nohy alebo zatĺkanie zlých rozhodnutí. Hilux Sports Line Black Bison Edition, ktorý vytvorila japonská spoločnosť WALD International, je mužnejší ako čokoľvek, čo ste doteraz videli. Majstri tuningu vybrali pre terénnu Toyotu matný čierny lak a dizajnovo upravili niektoré diely.

Hilux s balíkom Sports Line Black Bison Edition dostal bohatú sadu doplnkov, napríklad predný a zadný spojler, kryty na blatníky a ozdobné lišty, bočné splittery zadného nárazníka, strešný spojler a trojitú koncovku výfuku. Masívne prívody vzduchu na kapote a špeciálne LED svetlá zaujmú na prvý pohľad. WALD vyvinula aj tri typy ráfikov s rozmermi 20 a 22 palcov pre pneumatiky typu Mud-Terrain.

WALD Toyota Hilux AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Hilux je globálny model automobilky Toyota a na trhu je už viac ako 50 rokov. Osem generácií opakovane dokázalo, že je právom synonymom odolného teréniaka pre špeciálne úlohy. Osvedčuje sa na Rely Dakar, majstrovstvách cross country, ale rovnako aj pri každodennej namáhavej práci od Sahary až po Antarktídu.

WALD Toyota Hilux AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Súčasnú ôsmu generáciu Hiluxu predstavili v roku 2016. Dostala odolnejší rám a dodatočné elektronické systémy podporujúce jazdu v teréne, napríklad systém aktívnej kontroly trakcie pri rozjazde, asistenta rozjazdu do kopca a asistenta pre jazdu z kopca. Vďaka vystuženej ložnej ploche sa užitočná hmotnosť zvýšila na 1000 kg.

WALD Toyota Hilux AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Súčasný Hilux má systém pohonu všetkých kolies so zadným diferenciálom s obmedzeným preklzom, ktorý rozdeľuje hnací moment medzi kolesá zadnej nápravy. Pod kapotou pracuje motor D-4D 2.4 s výkonom 150 koní s turbodúchadlom, variabilnou geometriou lopatiek a intercoolerom.

WALD Toyota Hilux AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Motor vyvíja krútiaci moment 400 Nm v rozsahu 1 600-2 000 ot/min pri spotrebe od 8,1 l/100 km s manuálom a od 8 l/100 km v konfigurácii so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. A nebojte sa, spĺňa emisnú normu Euro 6.2, aj keď vyzerá, že papá aj detičky z chodníka. 

NEPREHLIADNITE: