Citroën DS 21 sedan? Existujú, vyrobilo sa ich 27 a jeden je teraz na predaj!

1934
Zdroj: Bonhams

Dnes je automobilka Citroën konzervatívnejšou, no nekompromisne pohodlnou voľbou pre tých, ktorí šoférovaniu nevenujú všetku svoju životnú pozornosť. Kedysi to však bolo trocha inak, čo nám pripomína aj tento krásny a výnimočný model “Majesty”, ktorý patrí k 27 kusom na svete.

Tento konkrétny je ešte vzácnejší, pretože patrí k neskorším modelom s natáčacími svetlometmi.

Zdroj: Bonhams
Zdroj: Bonhams

Špecialita

Citroën DS 21 „Majesty“ Saloon, ktorý draží spoločnosť Bonhams, postavil Henri Chapron, ktorý bol zodpovedný aj za vlajkovú loď DS Prestige. Debutoval v roku 1964 a vyrábal sa až do roku 1969 ako najluxusnejší a najexkluzívnejší variant francúzskeho sedanu.

Zdroj: Bonhams
Zdroj: Bonhams

Tento konkrétny model bol vyrobený v roku 1969, čo z neho robí jeden z troch na základe faceliftovaného DS s krásnymi smerovými svetlometmi – ostatných 24 kusov malo okrúhle svetlomety.

Zdroj: Bonhams
Zdroj: Bonhams

Najvýraznejšou črtou sedanu „Majesty“ je prepracovaná zadná časť s hranatou líniou strechy. Tá bola zvolená preto, lebo klasické DS neposkytovalo uspokojujúci priestor nad hlavami zadných pasažierov.

Zdroj: Bonhams
Zdroj: Bonhams

Okrem odlišného dizajnu zadnej časti s väčším zadným čelným sklom a lamelami na zadných blatníkoch má tento model špeciálnu vonkajšiu úpravu. Na spodnej časti karosérie je dostatok chrómu a štýlová chrómová lišta, ktorú zvýrazňujú odznaky „Majesty“ a leštené hliníkové kryty kolies kontrastujúce s odtieňom karosérie Midnight Blue.

Zdroj: Bonhams
Zdroj: Bonhams

Výbava zahŕňa klimatizáciu s výduchmi vpredu aj vzadu, popolníky pre všetkých pasažierov, rádio, hodiny na palubnej doske a čalúnenie na mieru. Sedadlá a výplne dverí sú potiahnuté béžovou kožou Havana v kombinácii s umelým, ručne maľovaným burlovým drevom na palubnej doske. Hnedý vlnený koberec len umocňuje atmosféru interiéru, ktorý prešiel – podobne ako celé auto – renováciou v roku 2009

 

Odhaduje sa, že cena tohto unikátneho automobilu sa bude pohybovať medzi 50 000 – 100 000 švajčiarskymi frankami, ktoré dnes približne kopírujú hodnotu eura.

Mrkni naše nové video: