Čínsky Peugeot 408 je vonku. Vyzerá ako upravená 308 a do Európy nepríde

2618
Zdroj: Peugeot

V Číne odhalili nový Peugeot 408 pre tamojší trh. Nielen, že vyzerá povedome, ale vlastne ho ani nevyrába tak úplne Peugeot.

Aj vy čakáte na oficiálne predstavenie nového Peugeotu 408? Ešte chvíľu počkajte. Európsku verziu by mala automobilka predstaviť do konca mesiaca. Už teraz sú však známe fotografie 408-ičky určenej pre Čínsku ľudovú republiku. A i keď ide o pekný kúsok auta, sme radi, že táto verzia do Európy nepríde. Vo veľkom sa totiž podobá na model 308 a my pre Európu jednoducho očakávame väčšie zmeny.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Podľa automobilky má Peugeot 408 kombinovať výzor crossoveru a sedanu. Tak znie informácia o 408-ičke pre celý svet. Čínska verzia je jednoznačne “iba” sedanom a navyše ju ani tak úplne nebude vyrábať Peugeot. Schádzať bude zo závodu, ktorý koncern Stellantis vlastní spolu s Dongfengom. Ale keďže ide o Čínu, nie sme úplne prekvapení.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Čo sa však týka dizajnu, je výborný vonku i vnútri. Pod kapotou čínskej 408 sa nachádza 1,6-litrový benzínový štvorvalec s výkonom 167 koní a krútiacim momentom 275 Nm. Ten posiela všetku silu na predné kolesá prostredníctvom 6-stupňovej automatickej prevodovky. O akejkoľvek elektrifikácii nie je ani zmienky, čiže motor sa pre Európu “vyautoval” hneď v prvom kole.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot

Čo však “vyautuje” vás priamo do kresla, je jeho cena. Štartovať bude na sume 119 700 yuanov, čo je v prepočte približne 16 800 eur. Za sedan s dĺžkou Passata? No… Pokojne rozdýchavajte. A kľudne sa s nami podeľte o názor v komentároch na Facebooku.

Zdroj: Peugeot
Zdroj: Peugeot
Mrkni naše nové video: