Čínska Chery spustí predaj v Európe do konca roka 2025

1190
Zdroj: Chery

Čínsky výrobca automobilov Chery oznámil zámer predávať svoje 3 značky SUV na Európskom trhu. Vozidlá budú pochádzať z jej dcérskych spoločností Omoda, Jaecoo a Exlantix.

Omoda 5 bude uvedená na trh v Španielsku koncom tohto roka. Vo februári sme bolo uvedené, že crossover dorazí aj do Spojeného kráľovstva začiatkom roka 2024 a následne sa začne predávať v Nemecku počas apríla ako súčasť jeho stratégie predaja v Európe. Plánuje ponúkať spaľovacie, plug-in hybridné a elektrické vozidlá, ktoré budú lepšie slúžiť potrebám rôznych regiónov.

Zdroj: Chery
Zdroj: Chery

Automobilka bude predávať verziu so spaľovacím motorom v Španielsku, zatiaľ čo Nemecko dostane plynové a elektrické modely od približne 30 000 eur. Zámerom je uviesť Omodu a Jaecoo na všetky hlavné európske trhy s tým, že chcú priniesť cenovo konkurencieschopný crossover.

Zdroj: Chery
Zdroj: Chery

Omoda 5, ktorá sa začne predávať vo Veľkej Británii, sa štandardne dostane na trh so systémom Android Audio a Apple CarPlay, pričom dve 10,25-palcové obrazovky slúžia ako informačno-zábavný a displej vodiča.

Zdroj: Chery
Zdroj: Chery

Čínska značka predstaví Exlantix, svoju plne elektrickú značku, začiatkom roka 2025. Automobilka začiatkom tohto roka predstavila sedan E03 a SUV E0Y a bude zaujímavé sledovať, ako sa týmto novým značkám a modelom darí na európskom konkurenčnom trhu.

Zdroj: Chery
Zdroj: Chery

Automobilka zvažuje kúpu alebo výstavbu montážneho závodu v Európe, pričom kladie dôraz na lokálnu výrobu. Rozhodnúť by sa mohlo už na budúci rok, no nie je jasné, kedy by mohla začať vyrábať vozidlá.

Zdroj: Chery
Zdroj: Chery