Číňania postavili vlastný Land Rover. Krajina fejkov ho ponúka za smiešne peniaze

10507
Zdroj: Alibaba

Autorské práva a duševné vlastníctvo? Nie, ďakujem. Radšej tento Land Rover z téglika od jogurtu, poprosím.

Automobilový trh v Číne je azda tým najväčším motoristickým paradoxom. V tejto krajine sa totiž veľmi dobre darí luxusným automobilkám, ktoré predávajú svoje exkluzívne kúsky tým najbohatším Číňanom. Pravdou ale je, že na druhej strane potravinového reťazca sa nachádza bežný ľud s autami tak kurióznymi, že nám od toľkého zdvíhania obočia narástlo hneď niekoľko vrások. Tento fejkový Land Rover nie je výnimkou.

Za túto grafickú prácu si predajné oddelenie Cnevroveru zaslúži marketingovú cenu.
Zdroj: Alibaba

Volajú ho Cnevrover alebo Nevrove a dizajnovo skutočne kopíruje legendárnu britskú automobilku. Avšak tam ich podobnosť končí. Čínska kópia nemeria ani 3,5 metra a rozhodne jej pod kapotou nebublú masívne šesť, či osemvalce. Ide o elektromobil.

Na obchodnom portáli Alibaba stojí vedľa rovnako nevkusne skopírovaného Mercedesu-Benz GLE a jeho údaje o motorizácii sú veľmi nejasné. Má výkon menej ako 100 koní, batériu s kapacitou menej ako 30 kWh a na 100% sa nabije za menej ako 5 hodín. Vlastne, zo špecifikácií nie sme vôbec múdrejší. V každom prípade však zaujme aspoň cenou. Tento Falošný Land Rover predávajú za 6000 dolárov. Ak si však kúpite dva, máte jeden za 5800. “A to se vyplatí!”