Ceny niektorých jazdeniek klesajú. Lacnejšie kúpite aj slovenských obľúbencov

1153
Zdroj: Pexels

Ceny jazdených áut sú stále vysoko. Niektoré konkrétne modely však klesajú aj vďaka zľavám. Na zoznam sa dostali aj slovenskí obľúbenci.

Inflácia je na pekelnej úrovni, ale benzín o chlp zlacnel. Nuž, aspoň niečo. Zdá sa, že ďalšou dobrou správou by mohol byť pokles ceny niektorých jazdených áut. Mediánová cena sa stále drží vysoko – na 7500 eurách. No zľavy zariadili, že niektorým obľúbeným modelom sa cenovka znížila. Vyplýva to z analýzy spoločnosti AURES Holdings, ktorá porovnala júnové a júlové hodnoty.

Zlacnel aj Superb

Medzi modelmi, ktorých cena na slovenskom trhu klesla, bola aj Škoda Superb. Jej medián klesol o 200 eur. O rovnakú sumu zlacnel aj ekvivalent Superba, Volkswagen Passat. Pokles na úrovni 190 eur zaznamenali aj modely BMW Radu 3.

Pri tých najobľúbenejších modeloch sa cena nemenila. Samozrejme, topkou celej bazárovej ponuky je Škoda Octavia. Naraz ste v bazároch mohli nájsť až 3400 Octavii. V popularite pokračuje Škoda Fabia a Volkswagen golf.

Autá starnú

Nedostatočné dodávky automobilov a finančná situácia spôsobila, že stredný vek automobilu v bazáre sa zhupol z 10,6 na 10,7 roka. Rovnako narástla aj hodnota najazdených kilometrov na odometri, na 170 000.