Škoda spustila vlastný výkup a predaj jazdeniek. Volá sa ŠKODA Plus a ponúka služby navyše

1224
Zdroj: Škoda

Škoda zareagovala na zvýšený predaj jazdených áut vlastnou službou. Pod hlavičkou ŠKODA Plus ponúka certifikované autá s dodatočnými službami.

Trh s jazdenými autami stále rastie a automobilky sa už nechcú orientovať iba na predaj nových vozidiel. Teda, minimálne v prípade Škody táto rovnica platí na 100%. Služba ŠKODA Plus, ktorá nie je úplnou novinkou, sa v čase dlhých čakacích lehôt na nové modely rozbieha vo väčšom meradle.

Tri kategórie áut

Na základe veku a nájazdu je ponuka rozdelená do troch skupín. Tou najčerstvejšou sú ročné vozidlá s nájazdom do 30 tisíc kilometrov a vekom najviac 18 mesiacov. V tomto prípade je auto ešte v zákonnej záruke. Zákazník k autu dostane certifikát a Škoda rovnako garantuje pôvod a počet najazdených kilometrov. Ďalšou je kategória vyskúšané vozidlá s vekom do 5 rokov, ktoré prešli viac ako 100-bodovou technickou kontrolou a aj kontrolou pôvodu. Ponúka sa k nim certifikát. Treťou skupinou sú štandardné jazdené vozidlá, pod ktoré spadajú všetky staršie kusy.

Služby ako pri novom aute

Ďalšou výhodou je, že k najnovším autám ponúka automobilka v programe Škoda Plus aj dodatočné služby, ktoré kúpu jazdeného auta posúvajú prakticky do roviny kúpy nového kusu. Dostupná je predĺžená záruka, servisný balík alebo poistenie a financovanie.