BMW M8 LCI: Drobné zmeny takmer dokonalých GT-čiek?

573
Zdroj: BMW

Automobilka BMW predstavila modernizovanú generáciu radu 8 rovno vo všetkých troch doposiaľ dostupných karosárskych verziách.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Exteriér faceliftovanej verzie je takmer na nerozoznanie od predošlého modelu. K dispozícii sú nové lakovania a možnosť priplatiť si za BMW M Shadow Line (svetlomety s tmavou povrchovou úpravou a chrómovými detailmi jednotlivých vnútorných segmentov) pre ešte lepšiu súhru s čiernym orámovaním ľadviniek, a teda ešte agresívnejší vzhľad.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Do interiéru sa dostali predné škrupinové športové sedadlá známe z modelov M3/M4, či M5 CS s nie veľmi obľúbeným “suspenzorom” medzi nohami. V základe však ostávajú aj komfortnejšie sedadlá s možnosťou funkcie odvetrávania, či masáže. Displej infotainmentu sa zväčšil z 10,25 na 12,3 palca, ktorý je možné stále ovládať dobre známym otočným ovládačom umiestneným na stredovej konzole. Interiér je po novom možné nakonfigurovať aj v nádhernej kombinácii výraznej oranžovej Sakhir Orange s čiernou.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Pod kapotou sa nachádza už dobre známy 4,4-litrový biturbo osemvalec s nezmeneným výkonom 460kW/625 koní a 750Nm, čiže BMW M5 CS stále ostáva najvýkonnejším sériovo vyrábaným BMW. BMW M8 má však aj v tejto slabšej verzii deklarované zrýchlenie z 0 na 100km/h za 3,2 sekundy, resp. 3,3 sekundy vo verzii Cabrio, ale všetci fanúšikovia vedia, že za ideálnych podmienok to tieto autá dokážu aj pod 3 sekundy.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Nové BMW M8 LCI bude na Slovensku dostupné od marca 2022.

 

Mrkni naše nové video: