Na štart Moto GP sa postaví aj BMW M5 – ako nové safety car

600 koní, 4x4 a nezameniteľný dizajn. BMW podporí nasledujúcu sériu Moto GP s novým safety car.

1013

Aj v nasledujúcej sezóne pretekárskej série Moto GP bude možné zahliadnuť safety car s logom BMW. Pre novú sezónu si bavorský výrobca pripravil aj nové vozidlo. Hádajte ktoré?

BMW M5 – vylepšené ešte o unikátne prvky

Prestavbu najvýkonnejšieho sedanu od BMW pre účely Moto GP si vzala na starosť ručná manufaktúra v Garchingu. Množstvo použitých dielov pritom pochádza priamo od BMW M Performance (nástavce prahov, zadný difúzor, zadný spojler či maska chladiča). Vozidlo je vybavené napríklad aj športovým výfukovým systémom z titánu s karbónovými koncovkami.

Čo sa týka unikátnych doplnkov, spojler a predný nárazník boli vyvinuté špeciálne pre verziu BMW M5 Moto GP Safety Car. V interiéri sú použité športové sedačky z modelu M4 GTS a ovládanie plochej svetelnej lišty na streche.

Prvýkrát štvorkolka

Prvýkrát v histórii disponuje safety car pohonom všetkých štyroch kolies. Srdcom „záchranára“ je osemvalcový motor naladený na 441 kW (600 koní). To umožňuje akceleráciu na stokilometrovú rýchlosť v priebehu 3,4 sekundy. Prenos krútiaceho momentu na asfalt zaisťuje osemstupňový automat M Steptronic.