Bláznivá Toyota GR Yaris prichádza na náš trh. Nadšencov posadí na zadok cenovkou

7685
Toyota Yaris GR 4 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota

Značka začala na Slovensku v rámci predpredaja prijímať objednávky na snový hothatch Toyota GR Yaris. Ide o “uletenú” malú raketu, ktorá vychádza z poznatkov a skúseností Toyoty získaných vo WRC, kde automobilka vybojovala titul majstra sveta.

Cena modelu Toyota GR Yaris začína na 33 200 eur a k dispozícii sú dva nekombinovateľné príplatkové pakety. Paket VIP obsahujúci doplnkovú komfortnú výbavu v podobe ambientného osvetlenia interiéru, head-up displeja, navigácie, audiosystému JBL, parkovacích asistentov či sledovania mŕtveho uhla vyjde na 2 500 eur.

Toyota Yaris GR 4 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: TS Toyota

Paket Sport obsahujúci samosvorné diferenciály Torsen či nastavenie podvozku pre jazdu na okruhu stojí 4 500 eur.

Vopred vyhraté

Nový model Toyota GR Yaris vzbudil veľký záujem ešte pred spustením predpredaja. Rad zákazníkov si model už vopred zazmluvnil. Je tak možné, že sa zvyšné vozidlá určené pre slovenský trh v tomto roku počas niekoľko týždňov vypredajú.

Toyota Yaris GR 4 AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

Vozidlo v úlohe oficiálneho homologizačného modelu pre vývoj nového modelu Yaris WRC disponuje všetkými atribútmi, po ktorých volajú záujemcovia o účasť v miestnych rely. Má úplne nový podvozok kombinujúci platformu GA-B štandardného Yarisa a GA-C Corolly.

Čili prach

Poháňa ho úplne nový preplňovaný trojvalec s objemom 1618 cm3, ktorý dosahuje výkonu 261 koní a krútiaceho momentu 360 Nm. Kilogramový výkon vozidla je len 4,9 kg/k, čo automobilu umožňuje zrýchľovať z 0 na 100 km/h za necelých 5,2 s a dosahuje maximálnu rýchlosť až 230 km/h.

Toyota Yaris GR AUTOGRÁTIS
Zdroj: Toyota
Zdroj: Toyota

GR Yaris má nové zavesenie, ľahkú konštrukciu vďaka hliníkovým častiam karosérie a streche z karbónových vlákien, aerodynamický štýl a taktiež nový systém stáleho pohonu všetkých kolies GR-FOUR. Od uvedenia modelu Celica GT-FOUR v roku 1999 je prvým originálnym športovým vozidlom Toyota s pohonom 4×4.

K prvým zákazníkom na Slovensku sa vozidlá dostanú koncom roka 2020.

Mrkni naše nové video: