Bentley Continental: Stereo má silné ako malá motorka!

45

Bentley Continental ako jeden z najlepších strojov vhodných pre luxusné cestovanie vo vysokej rýchlosti, prišiel oficiálne o strechu.

Je zjavné, že si dizajnéri spravili svoju prácu na 10 rokov dopredu už v prípade modelu kupé a nenechali sa zahanbiť ani v prípade otvorenej verzie. Plátennú pokrývku je možné zložiť do rýchlosti 50 km/h za 19 sekúnd.

Nová generácia kabrioletu je o šialených 20 percent ľahšia a o 5% tuhšia. Aj naďalej ju však poháňa poriadne ťažká kovadlina v podobe 6-litrového motora W12. Ten servíru 466 kW/635 koní na všetky štyri kolesá a masívnu jachtu rozbehne z nuly na 100 km/h v priebehu 3,7 sekundy. Maximálne zrýchlenie sa zastaví na hranici 333 km/h.

Pokiaľ bohatému šťastlivcovi neodletí hlava z krku v rýchlosti nad 300 km/h či pri šialenej akcelerácii z miesta, dielo dokoná audio systém Naim. Príplatková hudobná výbava, ktorá bude stáť toľko čo bežné auto v základnej výbave, dosahuje výkon 2200 wattov, ktoré servíruje 16 reproduktorov. Pre zaujímavosť, presne takýto výkon dosahovala Jawa 50 typ 20 známa tiež ako Pionier.