Autodopravcovia ukazujú, že nie sú z cukru. Štrajk naberá na obrátkach!

2403
Zdroj: youtube/autogratis

Štrajk autodopravcov naberá na obrátkach. Po utorkovom úvode protestu, kedy účastníkov štrajku obchádzala aj naďalej funkčná MHD na “blokovanej” Rožňavskej ulici v Bratislave, nabrala akcia na obrátkach. Autodopravcov sú plné médiá, cesty a onedlho možno aj parlament.

 

1Blokáda, “Možno aj do pondelka!”

Autodopravcovia zablokovali v piatok dopoludnia hlavný ťah zo Žiliny do Martina pre kamiónovú dopravu za svetelnou križovatkou na Košickej ulici. Zablokovanú cestu I/18 obíde osobná a autobusová doprava po obchádzkovej trase po ulici Pri celulózke.
Podľa Milana Kohúta, ktorý je jedným z účastníkov žilinského protestu autodopravcov, zablokovali cestu približne 20 vozidlami. “Pred desiatimi rokmi nás oklamali tým, že znížili daň z palív a vydržalo to asi tak rok. O rok bola taká istá cena nafty ako pred štrajkom. Teraz sa už len tak ľahko nedáme. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia počas dňa. Keď sme štrajkovali pred desiatimi rokmi, vtedajšia vládnuca garnitúra nám sľubovala, že o päť rokov bude diaľnica až na východ. A choďte sa pozrieť do Višňového, ako to tam vyzerá,” povedal Kohút.

“Zostávame tu, uvidíme dokedy. Možno aj do pondelka. Doprava funguje tak, že kamióny nepúšťame. Osobné autá, sanitky a nadrozmerný náklad z Prešova pustíme. Ale kamióny nie. Nech to vidia aj dopravcovia, ktorí sa nezapojili,” dodal Kohút.
Polícia upozorňuje vodičov, že v Žiline bude v piatok do 20.00 h úplne uzavretá cesta I/18 na Košickej ulici v obidvoch smeroch za križovatkou s Ulicou sv. Cyrila a Metoda (zjazdná rampa z Ulice sv. Cyrila a Metoda zo sídliska Vlčince v smere na Martin). TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

“Miesto odporúčame osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 – ulica Pri celulózke. Zároveň žiadame vodičov motorových vozidiel, aby sa vyhli mestu Žilina z dôvodu blokovania dopravy autodopravcami a využili iné alternatívne dopravné trasy,” doplnil Moravčík.

Späť