Česká polícia loví nespratných kamionistov kurióznym spôsobom

13731
česká polícia kamionisti

Polícia Českej republiky poľuje na nedisciplinovaných kamionistov prostredníctvom novej techniky. Tou je medzimestský autobus Iveco Crossway a pokiaľ ste o tejto metóde ešte nepočuli, jej genialita vás posadí na zadok.

Ponožky v sandáloch, dekriminalizované držanie malého množstva marihuany, premiér privatizačný miliardár neschopný hovoriť rečou národa ktorému vládne a “špehovací” autobus. Týmito vecami je známa česká kotlina a jej úchvatný prístup k životu a politike.

Nejde pri tom o žiadnu vyslovene čerstvú novinku, keďže bol tento stroj vyslaný do služby už po siedmy krát. Jeho cieľom je lov na vodičov nákladných automobilov, ktorí nie sú pri autobuse v utajení podozrievaví a neskrývane porušujú predpisy.

Skvelý výhľad

Samozrejme, hlavnou zbraňou polície nie je ani tak samotný autobus ako jej príslušníci na jeho palube. Týždenník Polície Českej republiky uvádza, že bolo do akcie zapojených celkovo 12 policajtov, ktorí sa zameriavali na diaľnicu D10 a cestu číslo I/35 v okolí Liberca.

Zdroj: Týdeník policie
Zdroj: Týdeník policie

Strážcovia zákona si (v pohodlí autobusu) brali na mušku dopravné priestupky vodičov nákladných áut akými sú predchádzanie v zakázaných oblastiach, nerešpektovanie dopravného značenia, telefonovanie za jazdy, umiestňovanie predmetov do zorného poľa vodiča alebo nepoužívanie bezpečnostných pásov.

*Capnutie dlaňou po čele*

Koho by už len napadlo byť v strehu v okolí nejakého obyčajného bieleho autobusu? Presne toto je výhodou šalamúnskeho riešenia českej polície. Príslušníci zboru hliadkujúci z paluby autobusu majú na nespratných vodičov skvelý výhľad, ktorý sa ani len nepribližuje tomu, aký majú z paluby osobného vozidla.

Zdroj: Týdeník policie
Zdroj: Týdeník policie

Pokiaľ autobusová hliadka narazí na previnilca v nákladnom aute, materiály a informácie odovzdá hliadkujúcemu vozidlu, ktoré si drží od celej situácie patričný odstup. Vodič obvinený z priestupku sa môže samozrejme odvolať, no v tom prípade bude voči nemu použitý kamerový záznam vyhotovený hliadkou v autobuse.

Zdroj: Týdeník policie
Zdroj: Týdeník policie

Pri poslednej akcii bolo vďaka “šmírovacímu autobusu” odhalených 54 dopravných priestupkov, ktoré priniesli štátne kase celkový príjem 27 000 Kč (1014 eur). Polícia plánuje autobus nasadzovať do služby aj naďalej.