Alfa Romeo ESTREMA. Nová edícia modelov Giulia a Stelvio prináša veľa tmavých odtieňov

1369
Zdroj: Alfa Romeo

Ide o prvú globálne dostupnú limitovanú edíciu automobilky. V rámci hierarchie Alfy Romeo sa stavia nad verziu Veloce, pretože prináša prvky z “diabolských” verzií Quadrifoglio. 

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

V porovnaní s verziou Veloce modely ESTREMAv základe prináša prvky ako adaptívny podvozok, či diferenciál s obmedzenou svornosťou, a to všetko pre čo najlepší zážitok z jazdy.

V exteriéri sa všetky dekory zmenili z chrómových na karbónové, pridal sa tmavý emblém “ESTREMA” na obidva predné blatníky a nechýbajú ani tmavé disky kolies s tradičným dizajnom. Pre model Giulia sú dostupné s priemerom 19 palcov, pre model Stelvio 21 palcov. 

Náš písaný test modelu Stelvio s naftovým motorom si môžete prečítať tu.

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

V interiéri je športový dojem zvýraznený karbónovým dekorom, sedadlami z alcantary, či červeným prešívaním na palubnej doske, sedadlách, volante a voliči jazdných režimov.

Pri kľudnej jazde je možné si vychutnať audiosystém so štrnástimi reproduktormi od spoločnosti Harman Kardon.

Zdroj: Alfa Romeo
Zdroj: Alfa Romeo

Oba modely ponúkajú na výber dvojicu motorov. Naftová jednotka má objem 2,2 litra. Ponúka 210 koní výkonu a 470 Nm krútiaceho momentu. Benzínový agregát je výkonnejší o 70 koní (má 280 k), ale prirodzene, jeho krútiaci moment je nižší s hodnotou 415 Nm. Model Stelvio je na rozdiel od Giulie dostupný len s pohonom všetkých štyroch kolies s označením Q4.

Motorizáciespájané výlučne s osemstupňovou automatickou prevodovkou od spoločnosti ZF a ich spolupráca s benzínovým motorom dokáže rozhýbať Giuliu so zadným pohonom z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Rovnaký čas dosahuje aj Stelvio Q4, pričom Giulia Q4 je o 0,4 sekundy rýchlejšia s hodnotou 5,1 sekundy.

Zdroj: Alfa Romeo 
Zdroj: Alfa Romeo

Ak Vás tieto modely zaujali, objednávky budú spustené od nasledujúceho mesiaca, teda apríla 2022.