Volvo pripravuje kompaktný crossover XC20

402

Už nie raz sme spomenuli, že vozidlá segmentu SUV zažívajú v tejto dobe obrovský rozkvet. Inak tomu nie je ani v prípade crossoverov. To zrejme motivovalo aj automobilku Volvo, ktorá po modeli XC40 pripravuje ďalšie, menšie SUV. O pripravovanom modeli XC20 automobilka informuje skôr sporadicky, no mozaika sa pomaly ale isto skladá. Tentoraz nám Volvo čo-to prezradilo o platforme, na ktorej bude crossover postavený.

Stavba modelu XC20 nebude žiadnym problémom. Ako základ dokážeme využiť platformu CMA“, uviedol k pripravovanej novinke Henrik Green, šéf výskumu a vývoja Volva. Pre zaujímavosť tento základ už zdieľajú väčšie modely V40 a XC40, ale aj značka Lynk & Co.

Green ďalej uviedol, že je jednoduchšie existujúcu platformu CMA skrátiť, než upravovať jej šírku. Z vyjadrení ďalej vyplýva, že Volvo už má pripravenú aj paletu agregátov, no konkrétne detaily sa dozvieme zrejme až neskôr.

Maličké prémiové SUV XC20 sa v konkurenčnom boji postaví zatiaľ zrejme proti jedinému konkurenčnému modelu Audi Q2. To by mohlo znamenať pre škandinávsku automobilku veľkú výzvu.