Toto je Volvo C40 Recharge. Prvý model, ktorý príde výhradne iba ako elektromobil

1717
Nové C40 Recharge predstavili iba včera.
Zdroj: Volvo

Nový elektromobil od Volva prináša nielen prevratné technológie, ale aj nové smerovanie automobilky.

Iba dnes ráno sme informovali o veľkolepých plánoch automobilky na absolútne zrušenie spaľovacieho motora do roku 2030. Portfólio elektromobilov zatiaľ tvorilo iba elektrické XC40 Recharge, ktoré dostalo nového kolegu. Model C40 Recharge prinesie okrem elektrického pohonu aj niečo, čo vo Volve doteraz nebolo.

Zdroj: Volvo
Zdroj: Volvo

SUV kupé

Nemusíte ani hádať, čo znamenajú písmenká vrámci názvoslovia automobilky. Skratka XC predstavuje cross country, modely S sú sedany a model C bude tým pádom kupé. To doteraz v ponuke automobilky prekvapivo nebolo. Po tom, ako spravilo BMW absolútnu prietrž na trhu so svojou X6 už v roku 2008, sa pridávali masívne aj ďalšie automobilky. Volvo tak prišlo so svojim prvým SUV kupé extrémne neskoro. Nebojte sa, čakanie vám vynahradí.

Zdroj: Volvo
Zdroj: Volvo

Prvý čisto elektrický model

Kto nie je fanúšikom elektriny, nové C40 si jednoducho nebude môcť kúpiť. Automobilka je vo svojej elektrifikačnej politike veľmi prísna. Dokonca tak, že si stanovila cieľ spomedzi všetkých predaných áut do roku 2025 predávať až 50% elektromobilov.

Zdroj: Volvo
Zdroj: Volvo

Jeho karoséria je postavená na platforme CMA od materskej spoločnosti Geely, na ktorej stojí aj XC40. Poháňať ho bude dvojica elektromotorov s presne nešpecifikovaným výkonom. Batériu s kapacitou 78 kWh bude možné dobíjať prostredníctvom rýchlonabíjačky a 80% zvládnete za približne 40 minút. Na jedno nabitie prejde elektromobil 420 kilometrov.

Zdroj: Volvo
Zdroj: Volvo

Interiéru bude dominovať moderný multimediálny systém, ktorý spoločnosť vyvíjala v spolupráci s Google. Operačný systém Android tak ponúkne vaše obľúbené mapy a iné Google funkcie bez toho, aby ste k autu museli pripájať telefón.

Kúpite online

Nový elektromobil bude dostupný iba prostredníctvom volváckeho e-shopu. Kúpiť si ho tak budete môcť z pohodlia vášho domova. Kúpa bude okrem samotného auta zahŕňať aj takzvaný “care package,” v ktorom dostanete servis, poistenie, asistenciu v prípade poruchy, neobmedzené dáta a možnosti domáceho nabíjania.