Volkswagen Passat sedan končí aj u nás. Voľné miesto zaplní tento model

1310
Zdroj: Volskwagen

Koniec sedanového Passatu prichádza aj k nám, do Európy. Dopyt už nie je, aký býval.

Ak na Slovensku poviete “manažérska limuzína,” väčšine ešte stále napadne Passat vo verzii sedan. Jeho výroba sa však oficiálne končí. Už nebude možné objednať si ho na zákazku a dostupné budú len už vyrobené kusy u obchodníkov. Informuje o tom portál Autocar.

Verzia kombi, teda Variant, na trhu zatiaľ zostáva.

Ešte na konci roka 2020 ohlásil Volkswagen veľký ústup Passatu v USA. Tam sa odvtedy nedá kúpiť vôbec. U nás zatiaľ verzia kombi zostáva. Predajnosť karosérie sedan vraj dlhodobo a výrazne zaostávala za verziou Variant (kombi). Navyše, Passat sedan a Volkswagen Arteon mierili na veľmi podobnú cieľovú skupinu. Očakáva sa preto, že vzniknutú “dieru” vyplní práve Arteon.

Arteon by mal vyplniť vzniknutú medzeru.
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen Passat hrdo výpĺňal ponuku európskeho trhu už od roku 1973, kedy automobilka uviedla prvú generáciu z pera slávneho Giorgetta Giugiara. Po takmer 50-tich rokoch tak odchádza veľká časť histórie. Dokedy sa v Európe udrží verzia Variant, to zatiaľ skrýva iba veštecká guľa. S novými trendmi v elektromobilite a nárastom popularity SUV však v najbližších rokoch musíme očakávať výrazné zmeny.

Mrkni naše nové video: